Kastrace koček

Aktuální dění

Re: Kastrace koček

Příspěvekod Mar-ska » 12.10.2017 12:33:47 0

Také jsme měli takového veta - zvířomila nehrabala - jenže už pár let dělá ředitele ZOO.
Mar-ska

Příspěvekod Zkumavka 2 » 12.10.2017 19:57:19 0

Ještě bych měla dotaz. Možná,ale opravdu moc váhám,bych si Náplavu vzala do Prahy..On nezapadl do party zde. Je drobnější,maličko šilhá a je mazel.Jenže bych potřebovala,aby neměl třebas blechy..Něco dobrého na ně? Znáte,poradíte? On je nejspíš nemá,ale kdyby...Také váhám,přece jen tady je venku kdy se mu chce. Je v letním pokojíčku,kde bydlí na horní palandě,chrupe tam.Má tam i wc a svoje misky.. Ale zavřít ho,je k tomu svobodomyslnému zvířátkovi dost tvrdé,je tedy pravda,že doprovází lidi po vsi,všechno má v na starosti překontrolovat.Bojím se,že ho něco zajede..Tady je vesnička v kopci,auta některá jedou jak šílenci.
Tak to odblešení,poradíte mi?
Zkumavka 2

Příspěvekod Killi » 12.10.2017 20:29:17 0

Dobrý den, ze zkušenosti doporučuji tablety Comfortis, zaručený účinek, jsou ochucené, kočka ji bez problému sežrala zabalenou do šunky, a hlavně, moje kočka nesnáší spot-ony (které ani nemají takový účinek - např. Frontline combo). Jen tedy nejsou volně prodejné, pouze u veterináře.
Killi

Příspěvekod Matylda » 12.10.2017 21:02:11 0

Já jsme byla hodně spokojená se spotem Bravecto. Náš kocour nic nespolkne, protože pokud má jen trochu pocit, že jsem mu něco vnutila proti jeho vůli, vztekle to vybleje. Takže nejen že máme spot Bravecto na blechy a klíšťata, ale i na odčervení (na to je Broadline).
Obrázek
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.10.2017 5:41:59 0

Killi píše:Dobrý den, ze zkušenosti doporučuji tablety Comfortis, zaručený účinek, jsou ochucené, kočka ji bez problému sežrala zabalenou do šunky, a hlavně, moje kočka nesnáší spot-ony (které ani nemají takový účinek - např. Frontline combo). Jen tedy nejsou volně prodejné, pouze u veterináře.

Frontline nefunguje už několik let,paraziti si na něj zvykli.....funguje Bravecto nebo Broadline.

Nový spot – on přípravek pro kočky Broadline, který jako jediný na trhu má účinek při nákaze tasemnicemi, hlísticemi a ektoparazity. Tento přípravek je určen výhradně pro případy, kdy je léčba zaměřena na všechny tři skupiny najednou. Z ektoparazitů účinkuje na blechy a klíšťata. K odstranění blech dochází během 24 hodin a účinek trvá 1 měsíc. Přípravek funguje na dospělce i na vývojová stádia( vajíčka, larvy, kukly), lze jej také použít při léčbě alergie na bleší kounutí ( FAD). K odstranění klíšťat dochází do 48 hodin a účinnost trvá 3 týdny. Z tasemnic účinkuje proti Dipylidium caninum , Taenia taeniaeformis, Echinococcus multiocularis. Z hlístic je účinek proti škrkavkám ( Toxocara cati), dále (Ancylostoma tubaeforme, Toxascaris leonina), jako jediný přípravek působí i proti červům napadající močový aparát ( Capilaria plica) a prevence srdeční dirofilariózy ( larvy Dirofilaria immitis).
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Killi » 13.10.2017 7:18:22 0

Tak tablety Comforis jsou jen na blechy, blechy jsou usmrceny do 4 hodin, účinek 4 týdny, i na léčbu FAD. Když chci řešit i endoparazity, tak dávám Broadline.
Killi

Příspěvekod Zkumavka 2 » 13.10.2017 7:41:42 0

Díky,je to paráda! Ale zřejmě tedy musím od veta sehnat. To nevadí,zajedu tam. Paní doktorka je výborná i na "pokec" o tématu. Hlavně vím,co účinkuje na co a za to vám zde díky!
Ještě mám další problém..V Jižních Čechách nejsou moc ježci.Někde jsem to četla..A skutečně za celých 17 let co sem jezdíme sem ho neviděla. Až asi před týdnem,u nás ve stodole!! Macek je velikej,ježatej a kočky jsou s ním v družné shodě,doprovází ho jako čestná stráž. No,on chodí na kočičí granule. Ale bych moc ráda mu nějak pomohla zalehnout a usnout. Zatím se domnívám,že je u nás pod dřevem,ve stodole. Na zemi. Mám obří tašku plnou slámy.Že bych mu jí nějak pod to dřevo nastrkala,aby to měl ze všech stran kolem sebe,by bydlel v té tašce? Asi by chtěl do listí? Nevím.
Zkumavka 2

Příspěvekod IvaP » 13.10.2017 8:02:23 0

Ježka bych neřešila, zaleze si sám, kam bude chtít. zatím je teplo, takže spát ještě nepůjde, ještě se krmí na zimu. Jinak ježci jsou samá blecha, takže kočky budou taky.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod YGA » 13.10.2017 8:08:56 0

Znám případy, kdy se ježek nastěhoval do kočičích boudiček :usmev: - jinak naši ježci nejspíš přezimovávají v kompostu. Takže slámou by ježouř určitě nepohrdl. A navíc je na jeho přezimování ještě čas ... zatím se krmí na zimu.
S ježkem je trošku jiný problém a tím je ... ano, právě blechy! Proto zakazuji psům se s ježurama kamarádit! Až půjdeš k veterinářce, tak se jí zeptej, jestli není něco i pro ježoura - tam je potřeba dát pozor na dávkování, protože je daleko menší než kočka.
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 13.10.2017 8:36:43 0

JJ, ježek a blechy, to je téma :wink: . Před pěti lety bylo u nás obrovské množství ježků, zablešení byli kocouři (i domácí), psi, štěňata, hrůza se toho zbavit...
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod tosca » 13.10.2017 9:39:02 0

sharka.68 píše:snad tu tosco nikdo není tak padlej na hlavu,aby si myslel,že 68 korun odpovídalo výkonu..... :wink2:

To téma je veřejné, co já vím, kdo to čte? :nevim:
tosca
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod tosca » 13.10.2017 9:51:46 0

Killi píše:Dobrý den, ze zkušenosti doporučuji tablety Comfortis, zaručený účinek, jsou ochucené, kočka ji bez problému sežrala zabalenou do šunky, a hlavně, moje kočka nesnáší spot-ony (které ani nemají takový účinek - např. Frontline combo). Jen tedy nejsou volně prodejné, pouze u veterináře.

O tabletách Comfortis jsem si něco zjišťovala cca před 2 lety, protož epsi byli najednou plni blech a my hledali řešení, jak se jich účinně zbavit.
a) Ta tableta je dost drahá
b) Zkušenosti s ní jsou různé. Je určité procento zvířat, které po ní silně zvrací a je dezorientované.

Takže, pokud po ní není zvířeti zle, je to skvělý způsob, jak ho zbavit blech. Pokud mu po ní je zle, může to skončit i velmi špatně.

To jen pro úplnost informací.

Každé zbavení parazitů je nápor pro tělo (vždycky to je chemie). Zvíře může alergicky zareagovat na cokoliv. Mně osobně přišlo riziko a cena vs. účinek u Comfortisu příliš velké.

Rozhodnutí je ale nakonec na majiteli (pečovateli).
tosca
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Killi » 13.10.2017 12:05:28 0

Tak je to jak u všech léků, u některých jedinců se můžou objevit nežádoucí účinky, moje kočka se netvářila, že by ji bylo zle. Za tabletu jsem zaplatila 180 (za neúčinný Frontline combo 140), tak levné to není , ale zabralo to. https://www.comfortis.com
Killi

Příspěvekod Zkumavka 2 » 26.10.2017 7:37:34 0

No,paní veterinární lékařka zametla ordinaci a prodala mi za 226,- jednu tabletu Comfortisu. To tedy za jednu je cena velice slušná..Já vím,že jste radili jiné přípravky,rozhodla lékařka. Poklidila ordinaci a v přilehlé prodejně s kde čím od zvířátek mi vyjela účtenku..Tak hlavně at jí zbaští a zabere. Za měsíc druhou půlku..

Naposledy oživil Anonymous v 26.10.2017 7:37:34 0
Zkumavka 2

Předchozí

Zpět na Aktuální dění