POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2354
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od radanova »

Navrhuji těm ženám poslat dopis. Nástřel dole, stylisticky i gramaticky to potřebuje upravit, ujmete se toho prosím někdo? Pokud je to tedy dobrý nápad

"Dobrý den,
jsme skupina lidí shromážděná po mnoho let kolem Zvířetníku ( internetový časopis na Neviditelném psu pana Neffa). V průběhu let jsme se setkávali a časem došli k tomu, že budeme společně trochu světu pomáhat. Nejdříve dětem ze speciální školky, jejichž učitelka k nám patří. Pak jsme se zaměřili na kastraci koček, považujeme kočky za přehlížené a věříme, že jejich kastrováním se jednou dosáhne toho, že se kočičím životům bude věnovat pozornost a péče. Nebude-li jich nekonečné množství, stanou se pro lidi vzácnějšími.
V roce 2010 jsme se složili a poslali pomoc lidem ve vytopených severních Čechách. Nyní chceme pomoci na Moravě. Není nás mnoho a částka, kterou dokážeme posbírat není veliká, požádali jsme tedy pana starostu, aby nám dal vědět, kdo má omezené možnosti se se ztrátami vyrovnat, dostali jsme na Vás kontakt a chceme Vám poslat ....Kč. Dejte nám prosím vědět jak máme peníze předat, zda složenkou nebo je máme poslat na účet. Nejedná se o dar, ale jednorázovou pomoc v nouzi. Informaci prosím zavolejte na telefon nebo pošlete poštou v přiložené nadepsané obálce."
Přejeme ať jste brzy v pořádku.
S pozdravem Zvířetníci jménem ......"
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2354
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od radanova »

A pak bych měla ještě jednu věc, Vlasta Pasta Hábová, jejíž článek o pomoci Jesenicku byl k přečtení na Zvířetníku, píše, že se ukazuje potřeba sušiček na prádlo do domácností. Sama má v požadavcích od rodin z Jesenicka potřebu tří sušiček a zatím žádnou nabídku. Možná bychom mohli pomoci s tím. Co myslíte?
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Jana Hlavsová
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 94
Registrován: 07.03.2010 22:29:38 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od Jana Hlavsová »

Nevidím potřebu úpravy dopisu, klidně může být takto. Nemám problém ani s pořízením sušiček - tedy poslání peněz na ně.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2453
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od Inka »

Bezva, doufám, že se jim naše pomoc dostane brzy. Ještě že jsou takové krásné dny, přece jenom to lépe vysychá
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2865
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od YGA »

Radu, napsala jsi to náramně. Já bych byla dokonce pro to, do obálky rovnou vložit vypsanou složenku - pokud nebudou chtít poslat peníze na účet, mohou si je vybrat na nejbližší poště a mají peníze v hotovosti hned v ruce. Ale to je jenom můj názor.

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2354
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od radanova »

YGA píše:
25.10.2024 10:30:42 0
Radu, napsala jsi to náramně. Já bych byla dokonce pro to, do obálky rovnou vložit vypsanou složenku - pokud nebudou chtít poslat peníze na účet, mohou si je vybrat na nejbližší poště a mají peníze v hotovosti hned v ruce. Ale to je jenom můj názor.
Ygo jak to myslíš, rovnou vypsanou složenku? Něco co přinesou na poštu a tam jim rovnou vyplatí peníze? To by se tam složenkou muselo poslat ne? Určitě by bylo lepší, kdyby koruny měly jinak než přes účet, aby jim pak stav účtu nebránil získat nějakou pomoc od státu.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2354
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od radanova »

A taky mě napadlo, nemáme někoho v dostupný vzdálenosti, komu by se peníze poslali a on by je těm ženám s dopisem přímo předal?
Nebo někoho, který by si udělal výlet?

A dotaz druhý, zvládli bychom nějaké ty koruny na třeba jednu sušičku, zjistila bych příjemce. Cena různá od 7-12t. Pokud ano, poradíte s výběrem? Kvalita za nízkou cenu.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1645
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: POVODŇOVÉ SBÍRÁNÍ 2024

Příspěvek od Lika »

Pokud jde o sušičku prádla, mám velmi dobré zkušenosti s Beko - opravdu kvalita za nevelkou cenu (dnes i do 10 k), a potřebuje jen el. zásuvku, jinak vodu si sbírá do vlastního sběráku (nutno vylít) a je potřeba čistit filtry. Mám chuť dát do oběhu tu svoji (v rámci "předsmrtného úklidu"), jenže jsem v Praze a doprava by vyšla skoro nastejno jako nová :-/
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Odpovědět