DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Děkuju moc, proberu a prostuduju.
Ty injekce nepřicházejí v úvahu, dokud jsem imobilní.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1266
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Jajka »

Tečka píše:
12.11.2023 8:10:56 0
Děkuju moc, proberu a prostuduju.
Ty injekce nepřicházejí v úvahu, dokud jsem imobilní.
Na injekce do kolen jsem chodila také. Ale do kyčle si to moc představit neumím...
Držím palce, ať něco vymyslíš a hlavně ať ti to pomůže. :in_love:

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 448
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od alimo »

Jj, věk je někdy neúprosný, potvora :D . Ale ten Diclofenac bral MLP taky a pokud ti ještě pomáhá Brufen, tak tohle určitě taky a líp. Mě bolely nedávno snad všechny klouby v těle - postupně teda :D , asi to bylo počasím, já jsem hodně háklivá na střídání tlaku. A ramena (hlavně levé) mě bolelo tak, že jsem nejen nemohla vzít jehlice do ruky, ale s rukou jsem pomalu nehnula a bolela potvora i v noci. Takže mě donutila jít k doktorovi , což já teda až v nouzi nejvyšší. Předepsal mi Diclofenac Duo, 75 mg, jsou to tvrdé tobolky s řízeným uvolňováním (čtu to z krabičky :lol: ) , brala jsem ráno a večer , zabralo to tak za den, max dva a po asi týdnu, možná po 8 dnech dobrý ! Ještě mi zbyla polovina prášků "na pak" :D . Takže teď mě bolí sice celej člověk, ale tak nějak normálně :usmev:

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Tak dík, zatím zůstanu u Brufenu, i když někdy jeden nestačí.
Jdu na ten condro, na Košíku kupuju, jelikož jsem zatím odkázaná na dovoz. Napřed jsem chtěla vzít to menší balení, přece jen ta částka je docela palba, ale teď si říkám, že to větší bude asi lepší. A kdyby mi to opravdu mělo pomoci, tak i to dobírání není nic proti ničemu, ublížit by mi to nemělo.
Jinak se tu teda trochu sypu, jím zase jen 1x denně a nijak mi to nevadí, vytáhla jsem probiotika, už mi to jednou pomohlo.
V poslední době je toho fakt "akosi privela", začalo to zmizením Vivi, to jsem nesla docela blbě, noha se taky táhne už dlouho, včera jsem tu měla známého opraváře a ten se divil, že chci ještě jezdit v tolika letech, kyčel a teď ještě stržená záda při vyndavání šuplíku z mrazáku, které mi mudr léčí po telefonu. Ulomenej kousek zubu už je proti tomu nic, aspoň to mě nebolí, zatím.
Tak jsem zvědavá, jestli ten condro aspoň trochu zabere, ta kyčel chvílema dost bolí...
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3209
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od IvaP »

Já jsem dostala Diclofenac 100 mg, 2 x denně na zánět šlach v kotníku. Ráno už jsem se na nohu nemohla postavit, přes den se to trochu rozchodilo, běhen týdne obrovská úleva, ani jsem neužívala předepsaných 30 dní.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Ten věk mi fakt začíná připadat naprd.
Dneska mi přivezou ten condroněco, jsem zvědavá, kdyby tak aspoň trochu pomohl.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9401
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od sharka.68 »

Ale zázrak ihned nečekej ...
Obrázek

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1368
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od RenataE »

AKCE ZAČALA!

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

sharka.68 píše:
19.11.2023 12:05:15 0
Ale zázrak ihned nečekej ...
Ale to já vím, stačilo by mi, kdyby se to přes zimu aspoń trošku vylepšilo, někdy mi to dává docela zabrat, hlavně když si musím navozit dřevo.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2327
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od radanova »

Tečko, kromě do chondra investuj ještě do brigádníka, přeju ať je bolení menší.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1643
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Lika »

AKCE běží - nezapomeňte, prosím.
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Apina »

Milí a zlatí, milé a zlaté,
dnes nemám dobrou zprávu. Dnes byla Amálka na trhání zubů, ale vypadá to na mnohem horší prů... Prostě v prosinci jí začalo téci oko, prostě hnis ze slzného kanálku. Než jsem se dostala k veterináři, uplynul více než týden, kdy jsem doháněla hromadu práce a byla v práci i do půl desáté. No, pak jsem došla za mýnm veterinářem - bez objednání. Zrovna se chastal operovat psa a už ho měl uspaného, tak na Amálku jen koukl, že prý zánět spojivek a mastička. Mazala jsem mastičku, trochu to pomohlo, ale oko teklo dál, už bez hnisu.
Pak Amálka po delší době za mnou přišla, lehla si u mě. Až při té příležitosti jsem viděla, že má nateklou tvář pod okem. K tomu svátky, sobota, blížící se Silvestr. No nic, našla jsem fungující veterinu, Amálce se veterinářka podívala do tlamy a ošklivý zánět dásní a špatné zuby. Až potud jsem si jen říkala, že jsem pitomec, že jsem mého veta nenechala Amálku prohlédnout důkladněji. Veterinářka se ale zmínila, že se jí na jednom místě ten otok měkkých tkání vůbec nelíbí. Přitom to bylo jiné místo než ten otok pod okem. Poprvé se zmínila o tom nejhnusnějším hnusu... rakovině. No nic, Amálka dostala dlouhodobá antibiotika a něco proti bolesti a druhý den nalačno na krev. Došly jsme na krev, dostaly další injekci proti bolesti a současně se objednaly na ty zuby. Vím, že Micánkovi to kdysi pomohlo úplně zázračně. Tak jsem doufala.
Dnes byl ten den. Za nějakou chvíli mi volá doktorka, že raději vytáhla jen dva nejhorší zuby a že na rentgenu je kost pod okem je celá napadená, že by se to po těch antibiotikách už mělo více stáhnout. Vzorky teď jdou na cytologii, ale diagnóza mě asi nepřekvapí. Vypadá to na rakovinu kostí.
A teď co s tím, jsem úplně v háji. Možností je onkologie pro zvířata, někde kde umí kočky, ale co dál. Resekce celé čelisti, možná obou? U kočky, které je 12,5 roku? Jak se nají a přežije to vůbec? Chemoterapie? Jak to má vydržet? Vždyť nebude nic chápat. Nevím, jsem z toho úplně v pr.... Nejdříve uvidím podle výsledků cytologie, ale asi nedopadnou dobře. Přiznám se, že se kloním k nějaké paliativní léčbě, tedy pokud možno zabránit co nejvíce bolesti a nechat Amálku, dokud bude v pohodě. Pak už mi zbyde pouze jediné řešení.... to které jsem mámě nemohla poskytnout.

Tak se mějte. :brecim: :brecim: :brecim:
Apina

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1266
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Jajka »

Tak to je mi moc líto. :brecim:
Ale souhlasím s tebou, paliativní léčbu, dokud bude ráda na světě...
Moc na tebe myslím :thumb_up:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9401
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od sharka.68 »

:brecim: ach Apino..pobreč si a pak se rozhodni..ja nechala osteosarkom u Minecka a dalo mu to 3 roky zivota...Pitina zila po velike operaci do 16 let.. 8 roku dostala. Amalka se po tehle operaci zlepsi..neco podobneho mel Karolinin Riša...nakonec metastaze do hlavy a konecna..2 roky s tim zil..tady se musis rozhodnout..znate se s Amalkou obě...kocka bez celisti - to neni k životu..umelou kost tam nedaji...a pokud je nejakej čas, uzijte si ho...netrap ji...a netrap sebe....🐱😢
Obrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1643
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Lika »

Apino, je mi to strašně líto... Něco na bolest, a jestli bude papat, vyměšovat a obstará se s hygienou, tak si snad ještě nějaký společný čas užijete. Dělali jste sono? Pokud se to objevilo i na některých orgánech, tak... :broken_heart:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Odpovědět