Pitinka už není...

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Pitinka už není...

Příspěvek od sharka.68 »



Už jsou zase spolu, manželé Miňákovi..Pitinka a Miňák..Pitinka přežila Minečka o 8 měsíců a 3 dny...odešla včera 13.6.2023. Ji už nic nebolí a já tu jen koukám do prázdna,v srdci šílenou bolest a nespravedlivou výčitku pro moji přítelkyni,která mne 16 let provázela každý den a v noci mi vrněla do spaní, že mne opustila...poslední dny jen tak polehávala blízko mne. natáhla packu a vsunula mi ji do dlaně, někdy zanaříkala a jinak si blaženě funěla a já si v hlavě promítala naše společné roky..a pak mi došlo,že to ve mě vyvolala,že se loučí... ještě v pondělí spokojeně snědla 10 deka syrového hovězího a přišla si pro pusu mezi uši..večer si přilehla a já si všimla,jak mi zestárla..říkala jsem jí - Pitinko,Pitinečko,Tulísku..mám Tě moc ráda, jsi moje nejchytřejší a nejmilovanější kočička..moje Pitipačka-bitevní kočka. Ráno si dala kapsu a mě se od ní nechtělo, 2 x jsem se vrátila, pohladila ji přes celou kočku a ucítila vystupující obratle, dívala se na mne pohledem, kterým se dostala až na dno mojí duše, srdce se mi zachvělo a já jí slíbila,že se odpoledne vrátím. Ode dveří jsme jí ještě jednou došla pohladit a dala jí zase pusu mezi uši..v jejích očích jsem se v tu chvíli málem ztratila.Sevřelo se mi hrdlo..když jsem se vrátila, její tělíčko leželo v předsíni,hlavičku natočenou na dveře...a já od té chvíle vyplakala řeku slz a ještě vypláču..odpusť mi Pitinečko moje pruchatá, že se nemůžu vyrovnat s tím, že tvůj čas už plyne jinde..a věř mi,já na svůj slib nezapomenu...zase se setkáme...a za těch 16 let tady, Ti moc děkuju...
https://www.youtube.com/watch?v=kExgJJ7 ... MM&index=5
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 31.10.2023 9:25:11 0, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Jana Bu. »

To moc bolí, ony se kočky umí loučit, dala ti šestnáct let, to není málo, i když člověk by chtěl víc :broken_heart: drž se!

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Tečka »

Sharko, cítím s tebou, prožívám to samé, jako ty. Minulé pondělí se mi nevrátila Vivi, ta, pro kterou jsem jela někam k Mostu s Karolínou.
Vivi začala z ničeho nic najednou strašně hubnout, ačkoli jedla za tři. Mám teď ještě problém s dopravou, ale slibovala jsem jí, že i přes vysokou cenu dojedem na veterinu. No, už jsme neodjely. V pondělí zmizela, jako to měla ve zvyku když přijel někdo cizí, a už se nevrátila. Já zase brečím při představě, že už neměla moc sil vzdorovat a někde na to zůstala sama. Holka moje nešťastná, poznamenaná prostředím, ve kterém kdysi vyrůstala.
16 let je dost dlouhá doba společného života, o to horší je ztráta. Mají pro nás krátký živůtek, ty naše srdeční zálezitosti. :svicka: :broken_heart:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od AlenaŠ »

Šárko cítím s tebou, já už jich obrečela moc a ještě jich dost bude.
Objímám na dálku a koče hladí tlapkami, většina je jich černých, pruhaté jsou jen dvě.

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 446
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od alimo »

Loučení je vždycky strašně smutné :brecim: a je jedno, jestli to je pes nebo kočka. Vloni jsme obrečeli Darka, letos jsem už dvakrát obrečela Lízu - to je to kotě, co se k nám vnutilo koncem února. Minulou středu byla na kastraci potom se nám v noci z uzavřené předsíně ztratila, oba jsme ji prohledali snad 100x - od 4 hod ráno, pak jsme usoudili, že musela proklouznout, když MLP pouštěl ven Čerťu. Kočka celý den nikde, tak už jsem ji obrečela. Navečer se vynořila z domu a přišli jsme na to, že byla celou tu dobu zalezlá nahoře pod schody, ve škvíře mezi zdí a podlahou podkroví (nedodělek, nezazděno) . Ta škvíra má - měla cca 5 cm... jíst nechtěla, chtěla ven, tak jsem ji já blbka pustila :roll: Odkráčela na zahradu a večer nic, v pátek nic, v sobotu nic, v neděli nic, to už jsem byla ubrečená jak želva, a pak navečer jsem pletla na pergole, zvednu hlavu a na dvoře Líza. Hubená, vyčerpaná, vystresovaná. To už jsem neváhala, popadla ji, odnesla domů, ránu měla zašitou, klidnou, nabídla jsem jídlo, vzala si a spala a spala a spala...Pak dostávala na zotavenou krůtí řízky, ale ta šikula si ránu rozlízala, přestala předevčírem jíst, skončili jsme včera u veta, dostala něco na bolest a v injekci ATB, dneska přijel k nám a zopakoval si to a zítra a v pátek také. Už baští, je vceku čilá, jen se neodváží skákat nahoru, to ji asi bolí. Tak snad to dopadne dobře. Pořád nás vodí ke dveřím, že chce ven, ale to má tentokrát opravdu smůlu !
Asi to doopravdy nepřebolí Šárko nikdy - tedy tebe nepřebolí, ale kamarádku Pitinku už nebolí nic, alespoň to je útěcha :heart:

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Apina »

Sharko,
to je mi strašně líto, vím, jak jsi Pitinku měla ráda. Bohužel naše kočičí dušičky s námi nemohou být tak dlouho, jak bychom si přáli. Ano, jsem přesvědčena, že zvíře ví, kdy se už nachyluje jeho čas a věděla to i Pitinka. Tak se s Tebou alespoň rozloučila. Ano, bolí to moc a moc a bolet ještě bude. 16 let ale není vůbec málo, navíc prožila s Tebou krásný život. Už je jí dobře. Jednoho dne se za Duhou opět potkáte. :broken_heart: :broken_heart: :broken_heart:
Apina

JanaBa
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 358
Registrován: 21.05.2008 8:26:32 0

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od JanaBa »

Sharko, je mi to moc a moc líto. Ale ...čas je běžec dlouhým krokem, nikdy pokoj nedá si... . Tentokrát dohonil Pitinku, přej jí jeho náruč. Hezky se to říká, ale já sama pořád ještě pobrekávám po loňském Scottově odchodu. Je to daň, kterou jim splácíme za to, že s námi byli. :heart:

Mar-ska

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Mar-ska »

Pitinka měla s tebou krásný, dlouhý život ale stejně to bolí. Já pořád trochu smutním po loňském nenadálém odchodu Legýska. O to asi víc, že mi odešel v náručí po příjezdu z veteriny /pravděpodobně po chybné medikaci/. Odnesla jsem to zdravotně a ještě teď každou chvíli brečím i když mi Edýsek nedá moc prostoru, je to naše živé zlato.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Matylda »

Pitina se s tebou měla úžasně. Taky mě moc bolí, že naše zvířata mají mnohem kratší život. Včera jsem utěšovala sousedku odnaproti, která musela jet uspat 18-letého kocoura. Prostě je to tak.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od sharka.68 »

Děkuju Vám za účast ...chybí mi..nevítá mne u dveří na svojí bedně a necpe mi hlavu k pohlazení i když já ještě pořád čekám, že se tam ty tmavý uši objeví a já jí řeknu - Pitý,kdes byla? A pak mi dojde, že už nikdy..a nevim, jak se dostanu do kuchyně,protože pro slzy nevidím... moudrá Alfa odešla a nová ještě není..nejvíc zmatené jsou želvice,ty její odchod nesou velice těžce..Noriska se ujistila,že já se vracím a tak se zdá v pohodě..Cecilka se snaží zaujmout Pitinčino místo u mojí hlavy,ale neumí se tak složit..malá Č e-čen je rozjívenější,protože jí zmizela učitelka..a Majolenka, ta v hrůze,že nemá Miňáka a Pitinu,bivakuje za sporákem..ale baští a pije a vylejzá v noci..dneska teda vylezla i ráno a ječela,že ještě nemá jídlo..jedinej,kdo to vzal naprosto s přehledem, byla Pidikočka.
Obrázek

Marička Crossette
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 269
Registrován: 04.10.2009 0:10:12 0
Bydliště: Alabama, USA

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Marička Crossette »

Ach milá Šárko, čtu až teď a je mi to vééélice líto. :broken_heart: Všichni zde víme, jak takový odchod chlupatého mazlíčka bolí a jak pomaloučku bolest ustupuje, alespoň tak, aby člově dokázal vyslovit kočičí či psí jméno bez proudu slz. Pitinka ti odešla, ale nechala po sobě "bohaté dědictví" v podobně vzpomínek, které tě nikdy neopustí, zůstanou nesmrtelné. :broken_heart: :broken_heart: :broken_heart: Upřímnou soustrast a pohlaď za mne všechny kočičí "pozůstalé" :heart:

A Tečko, také tebe je mi líto ohledně Vivi. Podle popisu se už asi nevrátí, ale třeba se ti jí podaři přeci jen najít, možná ne živou, ale alespoň budeš mit "smutnou jistotu". :heart:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Lika »

Sharko, to je mi strašně líto :broken_heart:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Xerxová »

:broken_heart:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od sharka.68 »

Marička Crossette píše:
18.06.2023 2:06:30 0
Ach milá Šárko, čtu až teď a je mi to vééélice líto. :broken_heart: Všichni zde víme, jak takový odchod chlupatého mazlíčka bolí a jak pomaloučku bolest ustupuje, alespoň tak, aby člově dokázal vyslovit kočičí či psí jméno bez proudu slz. Pitinka ti odešla, ale nechala po sobě "bohaté dědictví" v podobně vzpomínek, které tě nikdy neopustí, zůstanou nesmrtelné. :broken_heart: :broken_heart: :broken_heart: Upřímnou soustrast a pohlaď za mne všechny kočičí "pozůstalé" :heart:
V pátek 16.6. jsme ji s Leonem pochovali, má krásné místo pod keřem Čechravy Arendsovy 'Astary White' ...a v noci jsme oba měli stejnej sen, zdálo se nám, že Pitinka chodí po zahradě a po domě a vše si prohlíží...a bulím, kdykoliv řeknu její jméno...
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Pitinka už není...

Příspěvek od Tečka »

Pěkně ses s ní rozloučila, umíš se z toho hezky vypsat. Pořád tu někde s tebou bude.
Já takové "štěstí" nemám, možná, že někdy Vivi najdu.
Teď už tu šílím znova, v noci jsem slyšela, jak malá kočička Zuza vyběhla ven a doteď se nevrátila. Začínám být jeden nerv, jakoby nestačilo to, co už rok prožívám.
Sharko, myslím na tebe a tvou smečku pořád.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Odpovědět