Když ohluchne starý pes

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Když ohluchne starý pes

Příspěvek od HannaH »

Zdravím zpoza buku a mám prosbu. Kamarádi mají bíglici, je jí třináct let. Za poslední dva týdny se ji razantně zhoršil sluch, dnes už nereaguje ani na heslo piškotek. Předpokládají, že je hluchá úplně, příznaky nějaké nemoci nevykazuje. Je šance, že vet něco zjistí, že jí bude pomoci? Nebo se mají vyrovnat s tím, že mají hluchého psa, a netrápit ji lítáním po doktorech?

Předem díky za rady
H.

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Petrs01 »

Na doktory ať se vykašle, hluchota se dá zjistit jen v narkóze a stejně s tím nic neudělají. Předpokládám tedy, že zánět zvukovodu by poznali a že ten to není.
Oba mí bíglové byli ke stáří hluší, kdo ví, jestli se Spratka nezbavili právě proto. Oba i tak fungovali bez vodítka, oba rychle pochopili, že tenhle kanál nefunguje a chovali se podle toho. Spratek kvůli tomu chodil za mnou, což bylo praktické pro něj, pro mne už tolik ne, obzvlášť v kombinaci s vpředu chodícím Vaškem. Přeučit na posunky, myslet dopředu. Chvíli to trvá, než se všichni srovnají, ale jde to.

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od HannaH »

Dekuju. Dneska na té veterině skončili, našli v uchu bulku. Incize, čištění, prý ani hnis, ani krev, ale sérum (to nějak nechápu). Tak se uvidí. Je to pro ně těžké, mají ji jak dítě a hrozí se okamžiku, kdy nebude.

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 459
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Hanča »

Ještě bych doporučila vyzkoušet, jestli je pes opravdu totálně hluchý nebo jestli některé zvuky přece jen slyší.
Náš Denis slyší hodně špatně, ale ostrý hvizd na pusu (páníček) nebo píšťalku (já) zaznamená, takže mu můžeme stále ještě dopřát volnost pohybu, na kterou je celý život zvyklý.
Když má pes alespoň zbytky sluchu, situaci to dost ulehčuje. Současně je dobré upevnit dorozumívání prostřednictvím gest pro případ, že ho i ty zbytky opustí.
Myslím, že pes si na novou situaci zvykne a nijak zvlášť ho to netrápí. :heart:

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Tečka »

Já, jako člověk kočičí nevím, zda jsem oprávněna nějak moc radit. Ale vím, že jsou v útulcích i hluché kočičky (většinou bílé, je to nějak podmíněno geneticky, sama jsem se s takovou setkala), a pokud jsou naučené na na pouhá gesta, žijí běžným životem. A že kočky zrovna nejsou na nějaký výcvik moc použitelné (to je trochu hnusný výraz). Teď v útulku, který denně sleduju, žije zachráněný slepý kocourek. Hraje si dovádí, stačilo ho párkrát doprovodit k mističce a k záchůdku.
Řekla bych, že i hluchý pejsek může žít dál plnohodnotný život, jen to bude chtít jiný přístup, než dosud. Ať neztrácejí naději, vždyť ani na veterině pořádně nevědí důvod. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Petrs01 »

Tak uvidíš, třeba se sluch po vyléčení ještě vrátí. Když ne, není to konec světa, takhle Spratek pádil v den svých 16. narozenin a nějaká hluchota mu byla úúúplně jedno :wink: :heart:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Inka »

Já mám zkušenost jen se psem slepým a opravdu to zvíře to nijak moc neřeší.
Zkusila bych tu píšťalku, pro začátek a jinak holt nacvičit gesta.
Obrázek

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od Jana Bu. »

Tečka píše:
19.05.2023 16:02:43 0
Teď v útulku, který denně sleduju, žije zachráněný slepý kocourek. Hraje si dovádí, stačilo ho párkrát doprovodit k mističce a k záchůdku.
Měli jsme kočičku, která postupně přišla o zrak. Nám to došlo až po několika letech, kdy jí svítilo slunce do očí a ona je měla široce rozevřené namísto štěrbiny. Měla ten terén tak naučený, že to nikdo nepoznal, a to jsme se dvakrát stěhovali!! Jen když jsme už bydleli v domku, tak sice moc ráda chodila na zahradu vyhřívat se na trávník, ale držela se blízko dveří. Micinko, mávám ti za duhu :heart:

Uživatelský avatar
jenny
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 640
Registrován: 05.12.2006 9:40:58 0

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od jenny »

Naše, v blahé paměti Babu, malý vyhozený námi zachráněný pejsek, byla nakonec jak hluchá,tak slepá. Oboje zvládla, držela se při mně a šla mi buď v patách nebo blízko kolem nohou,nic neřešila,jedla,pila až do konce,odešla na stáří ve věku kolem 2o let.

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 446
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: Když ohluchne starý pes

Příspěvek od alimo »

My měli kdysi hluchého Majka, na stáří fakt nic neslyšel, nejdřív jsem ho podezřívala ze "selektivní hluchoty" - slyší, co chce :D
Vůbec to neřešil, žil tak asi dva roky (?) , jen já jsem si připadala jak větrný mlýn a zlepšilo mi to kondici, protože mě musel vidět, čili já se musela stavit do pozic a míst, aby mě viděl. Na vodítku bez problému, doma jsem holt běhala před něj a zvlášť zajímavé to bylo, když byl na chalupě venku na volno :usmev:

Odpovědět