DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

IvaP píše:
baty píše:Tečko, rozumím tomu jako koza hvězdám, ale jsem těžkej alergik už jednaosmdesát roků a hned mě napadlo, jestli v tom není něcoi pro číču dráždivého, mně třeba stačí ucítit závan jednoho parfému a půl dne mě bolí všechny zuby, třeba ji to taky nějak irituje a bude to chtít nějaký jiný prostředek, jak píše sharka.
Kocour mi tak vyvádí taky, a začne dřív, než se ho tou pipetou dotknu. A už jsme měli různé a pokaždé je to stejné, hysterka, no.
Jé, tak v tom nejsem sama. Ano, hysterka.
Česat můžu Bětku, ale taky ne všude, Vivi jsem ani nezkoušela. Jenže stačí, když ten sprej vezmu do ruky, a už prchá. Zkusím ten pudr.
Alimo, jaký má kočička ten obojek?

Sharko dík, zkusím ten pudr. A jak s tím kozlíkem?
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od IvaP »

Jj, Jamie je pošuk - u veta je hodný, jen pokud mu je hodně zle, třeba když měl laryngitidu. To si nechal i dát ATB do kožuchu. Na kontrole už sekal drápama. Vyčesat se nedá, dlouhosrstý kocour. Už má na břiše tři veledredy a asi budu muset jít k vetovi, aby mi ho trošku přispal a mohla bych mu to ostříhat.

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 446
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od alimo »

Čertina má teď obojek Bolfo, kupovali jsme ho v lékárně, kde mají i veterinární léčiva, protože jinej "zvířecí" krám blízko není. Ale před tím měla úplně normální obojek, který se koupí vlastně všade v pet centrech, jen je třeba pohlídat, aby na jaře byl i na klíšťata. Má různé obojky už asi 5 -6 let, vždycky tak 2-3 za rok a nikdy nebyl problém a že leze a lítá všude venku. Má je od té doby, co totálně zablešená zablešila i psa a já byla na prášky. Jak jsem psí člověk, tak mě nenapadlo řešit blechy u volně venku běhající kočky - tenkrát koček, byly dvě. Obě černé, takže blechy vidět nebyly. Až když se Darek nějak podezřele často drbal a začal se drbat i MLP, jsem si vzala brejle a když jsem rozhrnula Darkovi srst, byl jak posypaný kilem máku a ten mák se hýbal !!!! :roll: To byla akce, pes šel okamžitě do vany, druhý den jsme v té lékárně koupili Bolfo a z koček pršely mrtvý blechy. Osprchovali jsme tím Bolfem i psa a kočky několikrát a i nadále už patří k jejich výbavě. Všechno vyprat a to několikrát, bylo to před vánoci a tak uklizenej barák jsem snad nikdy neměla :usmev:
Od tý doby to hlídám a kočka bez obojku ani ránu, jednou stačilo. Jsou tady ježci, to vím, a kočka je lovecká, myši bez blech asi taky nebudou. Ty obojky jsou bezpečnostně nařízlý všechny, fakt se toho neboj.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Jana Bu. »

sharka.68 píše:tečko,tak tím sprejem stříkej ježky....
Docela bych se bála použít sprej na jiný živočišný druh než na ten, kterému je určen, taky by to mohlo ty ježky zabít.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Dík, možná, že to zkusím s tím obojkem. Asi koupím ten nejlevnější, co seženu, abych zjistila, jestli ho Vivina vůbec snese. Pak bych když tak koupila nějaký lepší. Ten Bolfo je ještě cenově snesitelnej. A to jsem si libovala, že jsem narazila i na Dronspot, což je spot na odčervení. Už žádný marný boj s tabletkami.

Ten úklid "od podlahy" kvůli blechám jsem zažila před několika lety a mohl za to ještě Damíšek. Ten taky na zahradě sebral každou blechu. Tehdy jsem objevila Bio Kill, právě na blechy. Všechno vyluxovat, i sedačku a matrace, pak postříkat tím sprejem, počkat, co bylo prací, tak vyprat, jinak znovu vyluxovat všechny kouty a vytřít. Každou místnost zvlášť, ten sprej je pro zvěř smrtelný, tak aby postupně mohli bydlet. No, nebyla to legrace, ale účinkovalo to stoprocentně. Ještě ho mám schovaný :mrgreen:
Když jsme před lety vezli malého ježečka (v listopadu) jedné paní do útulku pro ježky, tak první, co udělala bylo, že ho postříkala proti blechám. A myslím, že to byl ten sprej na psy. Ježek se neolizuje, a oči mu chránila, tak to asi ježci snesou. Ale jinak bych taky nerada experimentovala.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 446
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od alimo »

Já na kočku používám na odčervení pipetu Profender, nemá chybu, protože zvládne všechny druhy červů vč. tasemnic a měchovců, škrkavky samozřejmě. Jsou 3 velikosti, podle hmotnosti kočky. Ale musí je předepsat veterinář, podle mne nejsou volně k prodeji. My máme spřátelenýho veterináře, takže na zavolání objedná, co potřebujem vč. caninsulinu pro psa a my si pro to za pár dní (pokud to nemá hned) do vedlejší vsi zajedem a prodá nám to za tu cenu, co to on koupil, je zlatej.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Jj, Profender jsem používala taky, dokonce jsem na něj narazila na internetu, Lékárna Pohoda, volně v prodeji. Ale už není. Škoda, vůbec nechápu, proč tyhlé léky (kapky) musí prodávat vet, když jiné (Frontline, Fypryst atd.) se stejným účinkem jsou v prodeji volně. Nekočkaři a nepsí lidi se o to nezajímají, a ti, co to potřebují vědí, nebo si přečtou příbalák.
Teď jsem čistila rouru od kamen a vybírala saze a popílek z komína. Dělat takovouhle práci se dvěma a později třema zvědavýma kočkama je poněkud adrenalin. :mrgreen:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 446
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od alimo »

Jo, tak to si dovedu představit, živě :chi: . Taky se to u nás občas odehrává, ale po zkušenostech, kočku vyhodím ven a zavřu dveře (je těžce naštvaná, musím udobřovat) a psa zavřu do kuchyně, kde žádný komín není. Čistit nebo koupat bílýho labradora od sazí, je na mašli :lol:

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od AlenaŠ »

Já teď budu odblešovat 12 koček a poté uklízet celý barák, než to zvládnu budu také asi na mašli. V pondělí si jedu k vetce pro spoty.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

AlenaŠ píše:Já teď budu odblešovat 12 koček a poté uklízet celý barák, než to zvládnu budu také asi na mašli. V pondělí si jedu k vetce pro spoty.
No nazdar :D
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

alimo píše:Jo, tak to si dovedu představit, živě :chi: . Taky se to u nás občas odehrává, ale po zkušenostech, kočku vyhodím ven a zavřu dveře (je těžce naštvaná, musím udobřovat) a psa zavřu do kuchyně, kde žádný komín není. Čistit nebo koupat bílýho labradora od sazí, je na mašli :lol:
Jsem saďour :usmev: já si to koupání živě představuju.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Tak jsem objednala pudr i obojek, snad aspoň s jedním budu úspěšná. Včera mi z Vivi zase tekly nervy. Nenechá na sebe sáhnout, hysterka mrňavá. To je tak, když člověk nemá kočičku od kotěte.


Tak už mi přišel mail, že to dali dopravci. To je teda fofr.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Tak pudr a obojek mám doma, ale madam se nekoná. Budu muset počkat do večera, kdy se milostivě dostaví a po večeři si mi stele na klíně. No jo, ale moc dlouho se to vydržet nedá.

Dneska mám den blbec jak vyšitej. Nejdřív jsem rozsypala granule, kočky se na ně vrhly a trochu jich upracovaly, co šlo, sebrala jsem do misky a zbytek jsem se snažila smést. Rozletěly se po celé kuchyni, takže stejně mi občas pod nohou nějaká křupne. Vytírat dneska nebudu, rozhodla jsem se vytřídit nějaké věci, tak až potom.
Sundavala jsem si taštičku s méně používaným kořením, abych ho taky vytřídíla, prasklo mi ucho od té taštičky a všechno to spadlo do misky s vodou. To by jeden neřekl, kolik se do té misky vejde vody.
Tak čekám, co přijde jako třetí.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od LFSH »

Jestli je ještě čas, zkus vhodnou situaci přivolat.
Ale jinak tě chápu, my jsme všichni tři spolu zavření doma už dva týdny a konec v nedohlednu.
LA

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvek od Tečka »

Prosím, máte někdo s tím pudrem zkušenosti?
Pudrovala jsem poctivě, musela jsem si ho sypat na dlaň, jinak ta potvora koukala co dělám, a byla připravena zdrhnout. Vtírala jsem všude, kam mi to dovolila, hlavně na těch nejzasažených místech. Furt proti srsti, dokonce mě pustila i na bříško a kolem ocásku. Měla jsem na klíně starou plínu, ale stejně muselo jít všechno do pračky, protože jsem byla zapudrovaná i já.
Předevčírem a včera jsem ji kontrolovala, nějaké blešky se jí v kožíšku pořád prohánějí. Já vím, že to musím zopakovat, ale jak dlouho to trvá, než to na ty blechy zabere?
Obojek už mám taky, ale nějak nemám odvahu jí ho nasadit. Pamatuju se, co dělala s prubánkem, který dostala po druhé kastraci. Pokoušela se o servat i za cenu sebezničení. Radši jsem jí ho sundala, hojení naštěstí proběhlo bez problémů.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Odpovědět