Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Aktuální dění

Re: Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Příspěvekod Velká kočka » 28.05.2020 0:20:40 0

Tak konečně. Od 15. června je ve Švédsku přikázáno majitelům koček pobíhajících venku, aby dali své kočky vykastrovat nebo jinak jim zabránili v rozmnožování.
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod YGA » 28.05.2020 7:37:42 0

Milá Velká Kočko - tak dvě dobré zprávy. Je fajn, že jsi si mohla s paní Vikovou popovídat, určitě to vám oběma zvedlo náladu. No a kastrace volně pohybujících koček je opravdu dobrý počin...
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 28.05.2020 7:52:28 0

Velká kočko to je báječná záležitost, takhle se vrátit do mládí. Moc Ti to přeju. A k chybějícímu střednímu vzdělání, je škoda, že jsi nemohla projít tím studiem s jeho radostmi. Zase jsi se vyhnula jeho strastem :o)). Na Tvém mateřském písemném projevu nejsou znát jakékoli nedostudovanosti. Naopak je neuvěřitelně dobrý vzhledem k délce Tvého pobytu mimo rodnou zemi. Hlásí nám na další týden i 22°C, tak snad se trochu ohřeješ už i u vás.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 29.05.2020 4:12:19 0

Děkuji za pochválení, ale toho pocitu nenapravitelné ztráty už se nikdy nezbavím. Nebyla jsem tenkrát sama, koho komunisti nepustili dál. Celá naše rodina to odskákala společně s většinou rodin Československa a dalších podružených zemi. Divadlo mne zachránilo, nemohla jsem žít svůj život a tak jsem žila život roli na jevišti. Ale pak už jsem se svůj život nikdy žít nenaučila a když jsem divadlo ztratila byla jsem tu půl století naprosto zbytečně. V Disku jsme hráli Hellmanové Lištičky. Mladičká Alexandra odchází od rodiny a v představách má lepší svět, svět který sama vylepší. Nestala jsem se Alexandrou a jen jsem tu půl století přežívala. Nedokázala jsem vůbec nic. Nebyla jsem silná jak jsem si myslela. Dobře, že už je můj život u konce. Doufat, že se znovu narodím abych všechno napravila, se neodvažuji. Co nadělám.

Zítra má být 18°, pak i nad 20° až dokonce 23°. Ovšem po . červnu jenom 16°. Jestli předpověď počasí štimuje. Všechno může být také úplně jinak. :wink2:

Musím stále myslet na ten rozhovor s Marií. Zřejmě mi spousta uniklo, protože nedoslýchám. Snad to někdy ještě zopakujeme.
Naposledy upravil Velká kočka dne 29.05.2020 9:21:38 0, celkově upraveno 1
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 29.05.2020 9:07:10 0

Velká Kočko, jak to, že jsi nedokázala vůbec nic? Vždyť jsi svého syna dostala do svobodné společnosti, kde mu do hlavy nevtloukali komunistické bláboly a mohl se svobodně rozhodnout o svém životě. To vůbec není málo!!! Jsem s Tvým synem téměř přesně stejně stará, ročník 1964 a tak vím, co mi zase chybělo zde. Pro mě ten převrat měl přijít alespoň o 10 let dříve, protože tady ještě celé roky trvalo než ČR navázala smlouvy s ostatními zeměmi. To se odrazilo i v tom, kde bylo možné například získat zahraniční stipendium a případně i jaké. Bylo to vázáno na různé smlouvy, dohody, které celou ČR přiřadily do západních struktur. Takže z hlediska možností tu byl život částečně omezen ještě nějakou dobu po listopadu 1989. Vím, že jsi si život ve Švédsku asi představovala úplně jinak a hlavně vím, že jsi příliš brzy ztratila svého manžela. To se nemělo stát. Přeji Ti všechno dobré, telefonuj si častěji s Marií a drž se. :heart: :heart: :heart: A posílám do Švédska i trochu slunce :slunce: :slunce: :slunce:
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 02.06.2020 4:34:41 0

Děkuji milá Apino, odeslané sluníčko došlo a momentálně je kolem 23°. Ale prognosa vypadá na blízký dlouhodobý déšť a ochlazení na 15°-16°. Záleží na tom jestli se prognosa splní.
Vždycky po sobotě a neděli se Švédi utěšují, že se počet nakažených zmenšuje, ale většinou je to pro opožděné reportování. Doposud máme 4.403 zemřelých a tragické je, že se tu nepodařilo obránit stařečky a polovina mrtvých jsou z domovů důchodců a ti staří, ke kterým dochází placená pomoc. Tam neni personál stabilní a rychle se střídá. Mimo to neměli k disposici dostatek vhodné ochrany. Tak jsem nakonec moc ráda, že v žádném domově. nejsem a pomoc nepožaduji.

S Pufíkem toho moc nenašlapeme, procházky jsou sice dlouhodobé, ale na vzdálenost krátké a panička posedává po lavičkách a odpočívá. Pufik je už přetloustlý a tak mu budu muset ubrat granule. A on tak rád jí a vynahrazuje si roky hladovění v Rumunsku. No co se dá dělat. Jsme teď stejně staří. S přepočítáním psích let na lidské je to akorát 84 let. On je ovšem v daleko lepší formě nežli jsem já. A to jsem moc ráda. Tak jenom zhubnout, to bych taky potřebovala. :wink2:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 05.06.2020 17:35:16 0

Mělo do 10. června pršet, ale prognosa se změnila. Bude prý 20° i více. Uprostřed června až 27°. Na chvíli se letos zahřejeme. :slunce: :oddech: Už se těším!
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 12.06.2020 8:00:35 0

Předpověď počasí nám slibuje, že se trochu ohřejeme. Příštích 10 dní má být od 22° až do 27°. Máme naději, že to tak opravdu bude. :slunce: :slunce: :slunce:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 17.06.2020 8:29:25 0

Ve švédských zprávách jsem slyšela, že na covid -19 zabírá kortison, že se tak daří zachraňovat životy onemocnělých.
Jinak už je ve Švédsku téměř 5.000 mrtvých.
Máme před sebou "midsommar" tedy svatojánskými noc a to se Švédi jistě neudrží, aby se neshromažďovali a udržovali odstupy, protože se v ty dny vždycky strašně opíjejí.
Momentálně se nákaza teď šíří v naší oblasti (Västra Götaland).
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.06.2020 8:43:14 0

https://koronavirus.mzcr.cz/ktere-leky- ... -covid-19/

kortizon i ibuprofen jsou protizánětlivé léky...takže svou práci při covid 19 odvedou...ale zázraky si neslibuj....

PS: v sobotu jsem zahlídla v Chrudimi na hřbitově Adrianu s pejskama.....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 20.06.2020 13:42:59 0

Zdravím Velká kočko, tady teď leja a máme namočeno, ale u vás je prý teplo. Zabírá na kosti a klouby? A vůbec na náladu?
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 21.06.2020 10:19:59 0

Milá radanova, sluníčko a teplo zabírá na náladu, ale na kosti a klouby už nezabírá nic. Ani léky proti bolesti a zánětům jako Alvedon forte a Orudis. Asi už jen morfin. :doh:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 22.06.2020 17:56:03 0

Ve Švédsku se daří léčit pacienty nakažené corona virem tím, že se jim dá krevní plasma vyléčeného pacienta. Za jeden den je corona virus pryč. To vypadá nadějně, že?
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 23.06.2020 5:34:14 0

Velká kočka píše:Ve Švédsku se daří léčit pacienty nakažené corona virem tím, že se jim dá krevní plasma vyléčeného pacienta. Za jeden den je corona virus pryč. To vypadá nadějně, že?

od dubna to zkouší Thomayerova nemocnice v Praze a Fakultní nemocnice Ostrava..

Thomayerova nemocnice splnila formální požadavky k zahájení experimentální léčebné metody u onemocnění Covid-19 pomocí krevní plazmy od dárců, kteří tuto virovou infekci již prodělali. Použití plazmy u Covid+ pacientů je jednou z možností, jak nemocné s koronavirovou infekcí léčit. Podobný léčebný postup byl v minulosti použit u podobných infekcí - MERS a SARS-1. Tato nová metoda by mohla pomoci v boji proti koronaviru. Krevní plazma byla aktuálně podána třem pacientům v akutním stavu a nyní se čeká na výsledek léčby.

je to dobře popsané v tomto odkazu

https://www.csarim.cz/content/uploads/2 ... 0420_2.pdf
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 30.06.2020 4:54:00 0

Ke krácení dni ještě i snižování teploty. Červenec je ve Švédsku problematický měsíc. Většinou proprší a je zima. Pomsta paní Přírody či co. Většina švedů má totiž ten měsíc dovolenou. Po pár dnech, kdy teplota lezla až ke třicítce následují teploty 16° - 17°. Ve dne. Takže tak. A léto je kde? Ano přesně tam je švédské léto. :wink2:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění