20.11.2013 - 105x148: Jak to vlastně je?

20.11.2013 - 105x148: Jak to vlastně je?

Příspěvekod Vave » 20.11.2013 4:44:08 0

Udělala jsem k večeři třeboňské topinky, a protože Vašek koukal v televizi na fotbal, odnesla jsem si svou porci k počítači. Po chvíli volá Vašek z kuchyně, že tam je bordel. Zkusmo jsem hodila do vzduchu dávno zapomenuté heslo „kdo vaří, nemeje nádobí“. Pár sekund bylo ticho a pak se ozvalo: když já to neumím tak dobře jako ty.

Protože po topince, tudíž v dobrém rozmaru, zasmála jsem se, že zřejmě nic neumí tak dobře jako já, a proto nic nedělá. Vašek se ukřivděně ozval, že teda dělá, a na důkaz své pracovitosti začal rachotit pánvemi.

Své deklarované domácí pracovitosti pak trochu ubral na cti otázkou, cože má s těmi pánvemi po umytí dělat. Pomyslela jsem si, že do ležícího protivníka se nekope, spolkla krátkou přednášku o vynálezu utěrky a o tom, kterak s ní zacházeti, a vlídně jsem mu řekla, aby je nechal na sporáku.

Když jsem přišla do kuchyně, zjistila jsem, že na sporáku mimo pánví leží utěrka (!) a na ní mokré lžičky, miska a talířky, tedy věci, které podle domácího řádu patří do myčky. Zeptala jsem se, zda ví o tom, že máme na nádobí odkapávač, když už to umyl. Čímž jsem zřejmě způsobila další křivdu a větu: no, to se dalo čekat, že zase dostanu vynadáno. Znělo to tak žalostně, že jsem musela chvíli sbírat odvahu, než jsem řekla: ta pánev je špinavá!

Jak špinavá?, nemůže bejt špinavá, myl jsem ji, zaznělo zhrzeně. Je špinavá, obě jsou špinavý, pravila jsem nemilosrdně, leč pravdivě.

Tak jak to vlastně je, rozjímala jsem u dřezu, když jsem pánve přemývala. Ta úvodní věta, že on to neumí tak dobře jako já, svádí k domněnce, že mužské pokolení to má částečně v genech, částečně se přiučí od zkušenějších ženáčů nebo ze sledování Takové normální rodinky. Totiž že je třeba doma stavěti se nemehlem, protože pak zbývá mnohem více času na sledování televize a jiné koníčky.

Nebo snad nejde o žádnou pózu a naše lepší poloviny jsou vážně tak nemožné? Jsou ti naši chlapi opravdu tak nešikovní a tak bezbranní v dnešním složitém světě, že by bez nás nepřežili ani den?

Pro jistotu bleskově rekapituluju fakta a říkám si až dojatě, ano, je to tak, jsou to takoví naši chudáci; žádnej mužskej by přece nedokázal sehrát takovou etudu nemehlovitosti.

Uklidím umyté pánve a projdu obývákem, kde vidím Vaška, spokojeně ležícího na sedačce a sledujícího druhý poločas fotbalového utkání.

Tak vám nevím, jak to je. Vážně si nejsem jistá …
Naposledy upravil Vave dne 20.11.2013 5:34:39 0, celkově upraveno 1
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: 20.11.2013 - 105x148: Jak to vlastně je?

Příspěvekod sharka.68 » 20.11.2013 5:17:21 0

Milá Vave,

1. Kde je recept na Třeboňské topinky? :ask:

2. Jak to s chlapama je, mi dokonale objasnil seriál Taková normální rodinka. :haha:

3. Ty tanečky okolo nich, aby něco udělali, mne nikdy nebavily... :bang_head:

4. Jsou na vraždu, ale bez nich to taky není ono :wink2:

5. připomněla jsi mi úžasný výrok: KDYŽ BŮH STVOŘILA MUŽE, V PODSTATĚ JEN ŽERTOVALA. :super:

PS: Sepsala jsi to krásně, jako bys nakukovala i do jiných domácností :wave:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Xerxová » 20.11.2013 6:35:41 0

hezkou středu všem Hadopasákům, Hadopaskám a zvířátkům :usmev: těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej :flowers: A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp :heart:

Asi mám polovičku z jiného světa. Uvaří cokoli, uklidí po sobě kuchyň. Umí uklidit včetně koupelny barák, v případě nouze i vyžehlit. Není problém mu nechat na starost dítka. Ani plíňáci ho nerozhodí. Přitom rozhodně není domácí tvor. Ale když nemůže jeden, udělá druhý. A když dělají dva - je to mnohem rychlejší a je víc času na ptákoviny... Na stranu druhou - zase já zahradu umím posekat, okapy natřít, kola u auta pomůžu přehodit. Ne nedělám to často, ale když je potřeba, nehroutím se...
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 20.11.2013 6:42:11 0

Asi bych radši měla napsat, že Vašek tu stopětku četl a při čtení se smál. JE to samozřejmě pravda, ale taky JE pravda, že u té televize neleží pořád. :usmev:

Přeju všem krásný den. :heart:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod FALLOWA » 20.11.2013 6:48:28 0

Vavísku, to je nosné téma :super: !
Můj manžel kdysi při mém pobytu v nemocnici zvládl uvařit,vyprat i mýt nádobí a když jsem se tomu divila, protože nikdy na tyto práce nesáhl, řekl mi památnou větu: Že to nedělám, neznamená to, že to neumím :hammer:
FALLOWA
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod FALLOWA » 20.11.2013 6:52:12 0

Taky bych ráda znala redept na třeboňské topinky :prosim:
FALLOWA
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod FALLOWA » 20.11.2013 6:53:16 0

Pardon,recept :doh:
FALLOWA
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Rpuť » 20.11.2013 7:51:28 0

U nás do rodinných análů vešla památná věta: "já to jenom dožehlím!"
Kdysi, udělala jsem si výron v lokti tudíž byl nebožtík nucen i žehlit, což ho přivedlo na myšlenku dokonalého triku. V sobotu po snídani roztáhl žehlicí prkno, připravil si žehličku, kupu prádla a ošmrdlal tak 3-4 kousky. Po té žehličku vypnul a šel se věnovat něčemu příjemnějšímu. Následujcí dva dny pak na jakoukjoli žádost, od probrání školní matiky s aplégrem, až po vyvrtání dírky do zdi, reagoval prohlášením: "Já tp jenom dožehlím", skočil k prknu a opět ošmrdlal 3-4 kousky. V neděli odpoledne bylo vyžehleno a nebožtík, blažen, že unikl všem nástrahám, prkno složil a uklidil.
Časem se mu ale věta "já to dožehlím" vyvinula ve zlozvyk, který poněkud komplikoval komunikaci.
"Ahoj tati", pravilo dítko po ránu. Vyděšený tatínek v panice odhodil denní tisk a vrhl se šipkou k žehličce, které se chytil jak záchranného lana. "Já to jenom dožehlím", chroptěl a nechápal, proč se aplégr řehtá.
Vrcholu ovšem dosáhl jedné neděle. Právě jsem dovařila oběd, chtěla ho pozvat ke konzumaci a tak jsem vyhlédla z okna. Uprostřed neposekaného trávníku, vyšlapal si nebožtík jak šakal na prerii ploché místečko, roztáhl lehátko a v spokojená horizontále pročítal noviny. "Oběěěd", zavolala jsem a nebožtík se vylekal. "Já to jenom dožehlim" zařval a spadl z lehátka.
:haha:
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Matylda » 20.11.2013 7:54:58 0

Mušketýr umí všechno. Pokud se mu chce.
Obrázek
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 20.11.2013 8:11:35 0

Můj tatínek vařil, dokázal uklidit a dokonce i ručně pral. To když byla maminka na služební cestě a jemu nechala na starost nás holky. Mám naprosto živou vzpomínku, když jsem se asi v osmnácti vracela domů ze školy, otec přepíral ségře punčocháče a zeptal se mě, jestli nechci něco přeprat.
Bimbo ve chvílích nutnosti zvládne několik jídel, běžně myje nádobí a luxuje, takže se mohu považovat za velmi šťastnou to ženu.
Jedna paní u nás měla manžela a dva syny a tato trojice nakupovala, prala, uklízela........ Jednou jsme se jí s kámoškou ptaly, jak je to možné a ona odpověděla: Když řekneš že to neumíš, tak to nemusíš dělat No škoda, že mi to neřekla tak o dvacet let dříve
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod YGA » 20.11.2013 8:54:07 0

Milá Vave, když jsem si dnes přečetla tvou stopětku, tak jsem vědoucně pokývala hlavou - všady je to stejný. Ovšem po přečtení následujících komentářů (kde všechny ostatní mají muže, které zvládají domácí práce levou zadní a ještě rádi) si říkám, kde jsme zrovna my dvě udělaly chybu! :bang_head: :bang_head:

Teda v mém případě to vím - za všechno může maminka! Teda, aby nebylo mýlky - ne maminka mého chotě, ale má vlastní matka rodná. Totiž to bylo tak - po svatbě jsme nějaký čas bydleli u našich. Po prvním nedělním obědu jsem vybídla novomanžela, by se chopil umytého nádobí a jal se ho utírat. V tom okamžiku jeho tchyňa Maruna a moje maminka Maruška v jednom mu téměř násilím vyrvala utěrku z ruky (no - násilím, Jan ji nedržel zase tak silně :wink2: ) a se slovy "Plný barák ženských a ty ho nutíš utírat nádobí!" mě s ní málem uškrtila. A od té doby Jeník - pamětliv slov předobré tchyně - "ženské práce" neprovozuje. To víš "plnej barák ženských ..." :buried:

Poznámka: stejnak si myslím, že rodina Xerxových NENÍ z naší galaxie - jsou to návštěvníci z dalekých - dáááááálekých planet :yes2:
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 20.11.2013 9:12:55 0

chluby chluby... můj nemanžel :lol: nakupuje a vaří. Od nádobí ho vyháním pod heslem "kdo vaří, nemyje nádobí". Občas ho vyhnat nestihnu a ono se to umeje SAMO (občas to pak umyju znovu, ale snaha se cení!). Pere pračka, na sušák dávám já, ale když se chlap vyskytne u doprané pračky a já jsem zrovna pryč, klidně se to pověsí SAMO. Uklízím já, ale opět - když je chlap první u psího neštěstí, nenechá to tam smrdět pro mne. A navíc je hodný, úžasně šikovný a prý skvěle drbe kožíšky :heart:
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 20.11.2013 9:52:27 0

Nouze naučí Dalibora housti a chlapa o sebe se postarati.
Když jsem opustila domácnost, tak jsem sice nadále fungovala, ale omezeněji.
A vida vida, najednou to šlo. Najednou věděl, jak se třídí prádlo, na kolik se pere, jak se používají kolíčky a šňůra, na co je žehlička.
Najednou se přestaly žehlit ručníky, trička na spaní (stejně se po prvním vyspání zase zmuchlají), osušky atd., které jsem dříve piglovala do hladka.
Najednou se perfektně vědělo, jak se skládá nádobí do myčky, jak se vyndavá a kam patří - předtím se špinavé skládalo na myčku, protože byla plná čistého a na mojí připomínku, že by se taky mohla vyprázdnit mi bylo řečeno, že neví, kam co patří, protože se u nás furt něco mění. Obzvláště toto sdělení o změnách bylo na facku, protože většího konzervativce, nežli jsem já, jste asi nepotkali.
Najednou umí sundat, vyprat a pověsit záclony.
Najednou si umí i základní jídla uvařit, případně ohřát v mikrovlnce.
Nejsem na to pyšná, oběma se nám život přetočil naruby, ptám se, proč to nešlo předtím? Asi hodně moje chyba - nikdy jsem nic takového nepožadovala, tak to bylo bráno jako samozřejmost, že vše zvládám - žehlení košil s nohou, protknutou 12 dráty nebylo zrovna jednoduché, zvláště když nositel nebyl ochoten se od tv zvednout ani proto, aby si je pověsil na ramínkách do skříně.
Je fakt, že úklid vysavačem, vytírání a mytí oken zastal vždy sám, takže tohle jsem doma většinou nedělala.
Jenže opět malá chybička na kráse hotového díla: vytřeno bezchybně v každém koutě, vyluxováno, všechny pidikoberečky vytřepány. Ale vzít štětku a umýt WC? Přece splachuju ne? Vzít houbičku na vanu? Přece jí po každém sprchování ocákám horkou vodou! Utřít prach na skříních úplně nahoře? Tam nikdo nevidí. Parapety se utřou prachovkou, ale vrstva mastného prachu zvenku na nich ulpí a občas je zapotřebí vyčistit je CIFem a vlhkou houbou, aby se z bílých nezměnily na zašedlé. Drobnosti, které vidí jen ženská.
Není v tom psaní hořkost ani smutek nad něčím, co se nikdy už nevrátí, je to pouze konstatování faktů.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 20.11.2013 10:13:03 0

sharka.68 píše:KDYŽ BŮH STVOŘILA MUŽE, V PODSTATĚ JEN ŽERTOVALA

a jsem pod stolem :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod JoVo » 20.11.2013 10:17:42 0

:doh: Dva muži v hospůdce zapředou rozhovor:
"První manželka chtěla, abych jí pomáhal při všech domácích pracích."
"A ta druhá?"
"Nechce mi pomáhat při žádných domácích pracích." :doh:
JoVo
JoVo
žabí královna/král
žabí královna/král

Další

Zpět na Listopad 2013