Koření na gyros

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin
Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Koření na gyros

Příspěvek od IvaP »

Také vás rozčiluje, že se gyrosové koření tak strašně připaluje? No bodejť by se nepřipalovalo, když cukr tvoří třetinu. Druhou třetinu tvoří sůl... Takže jsem šňupala po webu a našla docela dobrý recept na směs jen s malým množstvím soli, asi by se dala vynechat úplně. Možná bych přidala ještě trochu rozmarýnu nebo římského kmínu, upravte si podle vlastní chuti. Vše jsem nasypala do mixeru na smootie a několikrát protočila.

4 lžičky oregana
2 lžičky tymiánu
1,5 lžičky koriandru
1 lžička římského kmínu
1 lžička majoránky
3 lžičky mleté papriky
2 lžičky rozmarýnu
1 lžička česnekového prášku
1 lžička cibulového prášku
1 lžička chilli prášek
2 lžičky soli
1 lžička černého pepře
2 lžičky suš.petrželové nati

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koření na gyros

Příspěvek od sharka.68 »

dík....
Obrázek

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2306
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Koření na gyros

Příspěvek od radanova »

Tohle koření na gyros vypadá moc dobře, díky že jsi se podělila
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

LENKA S.
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 411
Registrován: 16.10.2006 19:39:24 0
Bydliště: Bělá nad Radbuzou

Re: Koření na gyros

Příspěvek od LENKA S. »

AHOJ, IVO, SICE GYROS MOC NEDĚLÁM, BO MLP HO NEMÁ RÁD, ALE KOŘENÍČKO BEZ CUKRU JE PRO MNE PRIMA.VÍM, ŽE SLADKOU CHU´T TU DĚLÁ KORIANDR.VEŠKERÉ INGREDIENCE MÁM DOMA, SKORO VŠE Z VLASTNÍ SKLIZNĚ. BYLINKY PĚSTUJU NA PARAPETECH JIŽNÍCH OKEN OD DOBY, CO MNE MAJITEL POZEMKU VYHNAL ZE ZAHRADY . A MÁM NA PARAPETU I SVOJE PIDIRAJČÁTKA ,KTERÉ JAZÝVÁM PERPETUUM MOBILE, JELIKOŽ VŽDY SEMENA ZE ZRALÉHO PLODU VYLUŠTÍM A ZASE JE VYPĚSTUJU V TRUHLÍKU, ALE S ČERSTVOU ZEMINOU.PLODY SKLÍZÍM SKORO CELÝ ROK, JELIKOŽ TAHLE RAJČÁTKA SE DAJÍ PĚSTOVAT DOKOLEČKA A VŮBEC ROSTLINKY NEZPARCHANTĚJÍ, JSOU ÚŽASNĚ ODOLNÉ A PLODNÉ. OBČAS JE ZALIJU JEN NAŘEDĚNÝM LIGNOHUMÁTEM A OBÍRÁM A MLSÁM SKORO DENNĚ.

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2306
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Koření na gyros

Příspěvek od radanova »

LENKO, JÁ TEDY NEDOKÁZALA OPAKOVAT DALŠÍ ROK TA TVOJE RAJČATA, ALE DAV ROKY JSEM JE TAKY S CHUTÍ OBÍRALA V BYTĚ. TO JE RADOST, ŽE SE POŘÁD DRŽÍ
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Odpovědět