BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin
Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK

Příspěvek od IvaP »

Rovnou přiznám, že to není můj recept. Je někde z webu, jen jsem trochu upravila postup.
Suroviny:
3 přezrálé banány - rozmixovat s trochou citronové šťávy
1/2 kostky másla
3/4 hrnku cukru
1 a 1/2 hrnku hladké mouky
2 vejce
1 čl van. extraktu
2 čl prášku do pečiva

1 hrnek hrubě nasekaných vlašských ořechů
1/2 hrnku hrozinek v brusinek v sušených višní

Máslo ušlehat s cukrem a žloutky. Smíchat mouku s práškem do pečiva, přidat ořechy a hrozinky, vlít banány a máslovou směs. Zamíchat a nakonec lehce vpracovat sníh ze dvou bílků. Je toho na chlebíčkovou formu (ne srnčí hřbet!) o délce 30 cm. Péct pozvolna cca 1 hodinu.

Naposledy upravil(a) IvaP dne 19.05.2023 11:27:59 0, celkem upraveno 1 x.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK

Příspěvek od aida »

Vypadá to pěkně, příležitostně vyzkouším, určitě to bude moc dobré.
Bez těch banánů mi to přijde jako základní rozpis na buchtu, kterou jsem dělala během karantény, když jsme tu byli tři měsíce zavření i s tchýní (uff, nerada na to vzpomínám, ponorka jak blázen - ne s MLP, ten je úplně úžasný a vždycky byl, s tchýní). Asi jsem to našla někde tady, počítám. Místo banánů jsem dávala strouhaná jablka a pak ještě hromadu posekaných vlašáků a kakao.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: BANÁNOVÝ CHLEBÍČEK

Příspěvek od aida »

Ale dneska jsem teda náhodně vyrobila velikou dobrotu. Měla jsem v lednici mleté hovězí, koupené v pátek, které už opravdu potřebovalo spotřebovat. Náhodně jsem při hledání jiného receptu našla v kuchařce Marthy Elefteriadu něco, co se jmenuje "Vejce s mletým masem".
Jak se to dělá: opeče/podusí se cibule, pak se na ni dá opéct mleté maso, ke kterému se později, až je šedé a opečené, přidají plátky cukety. Vše se osolí, opepří, podlije a okoření koprem a pak dusí asi půl hodiny pod pokličkou. Hotové se to trochu vychladí, přidá se k tomu spousta rozšlehaných vajíček (na půl kila masa, dvě cibule a kilo cukety jich podle originálního receptu přijde 8) a vše se dá zapéct (tak na 3/4 hodiny na 180 °C). Je to moc dobré, takové jemné, byla jsem hodně překvapená, co se mi to náhodně povedlo. Jíst se dá i ta podušená směs před promícháním s vajíčky a zapečením. Jo, ještě jsem tam (na rozdíl od původního receptu) přidala trochu česneku - k té cibuli na začátku.

Odpovědět