Hrachová polévka se zeleninou

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

Hrachová polévka se zeleninou

Příspěvekod Kytka » 29.12.2017 11:19:55 0

Moc dobrá zimní polévka, zasytí i zahřeje. :thumb_up:
Ingredience na čtyři porce:
• 200 g žlutého hrachu /použila jsem žlutý předvařený od Vitany/ je bez šlupek a uvařený natotata :o)
• 1,3 litru vody
• 1 menší mrkev /dala jsem polévkovou směs od Dione exclusive-je nadroboučko nasekaná/
• 1 brambora /dala jsem 3-4 menší/
• 1 cibule
• 2 klobásy /stačí jedna/
• 1 lžíce hladké mouky /místo mouky cca 10 - 15 dkg červené čočky uvařené a rozmixované dohladka/dát rovnou do polévky
• 1 kostka bujónu
• česnek
• majoránka
• sůl
• pepř
Postup:
1. Hrách si den předem namočíme. Na druhý den hrách slijeme, zalijeme novou vodou a pak vaříme asi dvacet minut, aby byl hrách téměř měkký. Mezitím mrkev a bramboru oloupeme a nakrájíme na kostičky. Když je hrách téměř měkký, přidáme mrkev, brambor, bujón, sůl, pepř, majoránku a prolisovaný stroužek česneku. Vaříme dalších asi deset minut.
2. Cibuli oloupeme, nakrájíme ji nadrobno a na pánvi pomalu smažíme. Klobásku nakrájíme na kostičky, přidáme ji k cibuli a opražíme. Zasypeme hladkou moukou a společně ještě chvíli pražíme.
3. Polévku můžeme rozmixovat nebo rozmixovat pouze uvařený hrách pokud chceme, abychom v polévce měli kousky mrkve a brambory. Cibulovo-klobásovou jíšku vmícháme do polévky a vaříme ještě deset minut.
4. Polévku dochutíme a podáváme.
Kytka
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Zpět na Kuchařský koutek