litá buchta od TAPUZ

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

litá buchta od TAPUZ

Příspěvekod sharka.68 » 17.05.2016 5:48:02 0

250 g tvarohu, 250 g polohrubé mouky, 200 g změklé Hery, cca 150 g cukru (podle chuti, v původním receptu bylo 200, ale to mi bylo moc sladké), 3-4 vejce, 1 prášek do pečiva (dnes jsem dala prášek do perníku, ono to pak krásně voní). Utřít těsto, rozprostřít do vymazané a vysypané formy (peču v silikonu, takže nevymazávám). Na těsto rozprostřít vrstvu strouhaných jablek + trochu skořice pro vůni a zasypat drobenkou. Úplně bych si dovedla místo těch jablek představit vrstvu rebarbory. Nejrůznější obměny jsou samozřejmě možné, recept je hodně variabilní. Buchta je pěkně vlhká, nepráší se od huby.
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: litá buchta od TAPUZ

Příspěvekod Beda » 17.05.2016 8:19:34 0

znám skoro stejnou, jen místo Hery je tam pomazánkové máslo - čímž je to ještě "tvarohovější" a ještě "mokřejší", no a a míň tučné... akorát že dřív bylo pomazánkový máslo baleno taky po 250g - takže tomu říkám ČTVRTKILOVÁ BUCHTA :heart: :heart: :heart:

s libovolným ovocem, vynikající... jednou jsem měla dostatek borůvek a to už asi nikdy nic nepřekoná :love:

můžu kouknout, jestli je to jinak stejné, ale tam už asi v zásadě jinak není moc co měnit :wink2:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Zpět na Kuchařský koutek