Koláč - co dům dal

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

Koláč - co dům dal

Příspěvekod IvaP » 21.04.2018 13:51:55 0

V ledničce zapomenuté mascarpone, kostka tvarohu, rostlinná šlehačka, vanička jahod, k tomu dva chlapi, kteří jsou na sladké... No stvořila jsem z toho docela jedlý koláč.

Těsto - na velký plech:
půl kostky másla
2 vejce
150 g cukru
1 vanilkový cukr
půl prdopeče
250 g polohrubé mouky
půl hrnku mléka

Změklé máslo ušlehat s cukrem do pěny, zašlehat vejce, přidat mouku smíchanou s práškem do pečiva a mléko. Nanést na vymazaný velký plech, nezoufat, že je toho málo, opravdu to na ten plech vyjde, po upečení je skoro 2 cm vysoký. Upéct dozlatova.

Krém:
250 g mascarpone
250 g jemného tvarohu (kostka)
250 ml rostlinné šlehačky (opravdové by asi bylo potřeba víc)
vanilka, cukr podle chuti
Ušlehat šlehačku, vyšlehat mascarpone s tvarohem a cukrem, smíchat se šlehačkou, namazat na koláč, nechat vychladit. Jednotlivé porce ozdobit plátky jahod. Marné by nebylo strouhnout na ty jahody hořkou čokoládu, ale tu jsem fakt neměla.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Koláč - co dům dal

Příspěvekod Karolína » 22.04.2018 13:09:13 0

Jednoduché a asi výborné.
Tomuhle můj tatínek vždycky říkal "Stvořit z prdu kuličku".
Mně se tak strašně změnily po těch všech medikacích chutě, že nejsem líná si dojít pro něco sladkého k Vietnamci naproti. Sladké jsem téměř nejedla, dneska i muffiny, které mi nikdy nechutnaly, konzumuju jak nezavřená. Jak jsem tak strašně zhubla, tak už zase pěkně nabírám váhu, což mě teda docela těší (na rozdíl od jiných, kteří si jí musí hlídat).

Včera jsem vytáhla z mrazáku jednu plotničku zmrazeného listového těsta. Po rozmrazení jsem jí rozválela na tenký plátek a nařezala z něj trojúhelníky. Potřela jsem je vajíčkem, posypala bohatě skořicovým cukrem, k tomu hrubým krystalovým a strouhanou čokoládou. Zavinula jako rohlíky - od širší části se těsto smotává tak, až se tím růžkem dotvoří, pak se výtvor ohne do podoby rohlíku, potře znovu vajíčkem a sypne ještě cukrem. Upeče dozlatova.
Z jednoho plátu jich byl plný hluboký talíř a mám co? Ten talíř!
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Koláč - co dům dal

Příspěvekod radanova » 23.04.2018 10:38:34 0

Koláč Ivo vypadá báječně a určitě vyzkouším.
Karolíno já tak ráda slyším někoho jak si chválí přibírání. Tak hlavně ať Ti chutná a furt je líp.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kuchařský koutek