Podyjí - prosím o tipy

Vše, co se nevejde jinam

Re: Podyjí - prosím o tipy

Příspěvekod ri » 28.02.2016 16:27:42 0

Petrs01 píše:Sice se to jmenuje tábořiště, ale podle mne je to normální kemp.

Taky bych řekla.
Já myslím, že to patří do kategorie "to přece tady ví každej", t.j. oblíbený českomoravský postup.
Proto je pro mě mnohem jednodušší pohyb v krajinách, kde tůůůristy považují za finanční zdroj a nakreslí jim piktogramy na každý patník, aby bylo jasno :D

Veřejné tábořiště jsem viděla jen jedno na Staňkově. Patřilo městu a byl tam jen zdroj pitné vody a někde v lese kadibudky, jinak louka. Ale musí nějaká existovat. Minimálně tam, kde se sjížděly řeky, něco takového na březích bylo :)

Bedo,
Takže vlastně všude, kde obec nezakazuje, se tábořit smí :)
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 29.02.2016 8:21:39 0

Z doby ježdění vody s bandou vím velice dobře, proč se lidem nelíbí nocování nadivoko. Když už nic, málokdo chodil s lopatkou na WC.....
Já osobně bych si udělala hrubý itinerář, zkusila obvolat místní úřady daných obcí a to by byl čert, abych nenašla pár vlastníků, kterým by to ZA ÚPLATU nevadilo
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 29.02.2016 8:22:33 0

RI - obecní vyhlášky jsou jen jedna sopučást legislativy, která toto upravuje
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 29.02.2016 9:25:58 0

Na nezahrabaného bobka nemusím nikde nocovat - zastav u kteréhokoliv odpočívadla na dálnici, naděláno tak, že není kde vyvenčit psy.

Pročítání caravan24 mi potvrdilo některá vytipovaná místa a také mi potvrdilo, že kempy i nadále NE (citace z fóra):
"co nám začaly ve tři hodiny ráno přistávat na autě a markýze zbytky z ohňostroje co si tam začala odpalovat zřejmě nějaká pubertální mládež (jelikož normálního člověka to napadnout snad ani nemůže) tak nás tam už v životě také nikdo neuvidí."
"Paní všemu nasadila korunu, když si večer otevřela lahev vína, načež si po půlnoci před stanem začala "zpívat" za doprovodu řvoucího notebooku, na což nestačil ani někým z okolí přivolaný sekuriťák, kterýho odbila s tím, že už jí za chvíli stejně skončí písnička a půjde spát. Následující den nás v 7:30 vzbudil smrad "její" nastartovaný služební dýzlový oktávky, do který posadila dceru, aby jí přece ráno nebyla zima, jak to zdůvodnila chudákovi, kterýmu zaparkovala výfukem kousek od stanu ..."
Představa, že za takovéto zážitky ještě platím... :grr:
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod ri » 29.02.2016 18:03:51 0

:D
hledám kempy, kde je pořádek, klid a čisté koupelny s teplou vodou :)
A do takových jezdíme :)

To zase není na tábořištích :)

Co se týče odpočivadel, jo. Až ke hranicím. Dál už jsou záchody a umyvadla a stolky a odpadkové koše. (a ostříhaná tráva a keře a cestičky a ty koše jsou vysypané a tak )
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Předchozí

Zpět na Ostatní