Folie na sklo

Vše, co se nevejde jinam

Folie na sklo

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 8:54:04 0

Mám ráda světlo, ale musím mít na oknech záclony, protože bydlím ve zvýšeném přízemí, které je ovšem zvýšené jen na druhé straně bytu. Na straně, kde mám pokoj, se normami požadovaná zvýšenost kdysi zaopatřila tím, že mám pod okny příkop, ale chodník okolo domu je v úrovni oken. Nepříjemné je to hlavně na podzim, v zimě a dlouho na jaře, kdy musím brzo svítit a proto zatahovat žaluzie, takže si tím krátím den ještě více.

Gůglila jsem, ale nenašla jsem to, co si představuji, tedy folii z jedné strany čirou a z druhé neprůhlednou. Uvítala bych, kdyby současně sloužila i jako ochrana proti slunečnímu záření, v létě mi do pokoje až cca do dvou svítí sluníčko, což je v tropických dnech opravdu hrozné.

Prosím vás, nevíte, zda taková folie vůbec existuje, kolik stojí a jakou má světelnou propustnost? Aby to pak s ní nebylo horší než se záclonou. :nevim:

Děkuju za všechny rady a tipy. :flowers:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Folie na sklo

Příspěvekod Beda » 14.09.2014 9:08:04 0

odpověď nemám a dotaz opravdu BERU vážně, ale stejně si nemůžu pomoct :wink2: - napadlo mě takový to z jedně strany zrcadlo, z druhé sklo, jak mají ve všech krimoškách :haha: :haha: :haha:

pardon :oops: :oops: :oops:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod ri » 14.09.2014 9:15:08 0

Mě taky :-)
Ale tam koukají z tmavého do světlého prostoru, ta světelná propustnost může být relativně malá a stejně bude vidět. Ty řešíš opačný problém :-)
http://www.folie-middex.cz/
Tohle jsi asi našla :-)
Jakkel říká, že i polarizační filtr na foťák (tzn. průhledný) absorbuje asi 50% světla (dvě clonová čísla), ty folie asi ještě víc.
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod ri » 14.09.2014 9:24:40 0

A možná by tě něco napadlo při prohlížení těchto stránek http://www.yourglass.com/agc-glass-euro ... ducts.html
Není to sice o foliích, ale taky je to možnost.
Teda, kdyby se toho chtěla ujmout pojišťovna :chi:
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 14.09.2014 9:30:06 0

Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 9:40:35 0

No, Bedí, tak nějak. I když bych radši, kdyby to zvenku jako zrcadlo nevypadalo. Viděla jsem to před rokem dvěma na netu, ukazovali úpravu bývalé malé prodejny na byt. Konkrétně místnost s výlohou byla předělána na dětský pokoj a byly fotky zevnitř i zvenčí. Na obrázcích to vypadalo tak, že zevnitř to působilo jako čiré sklo, zvenku jako zrcadlo.

Možná by takovou funkci mohla skutečně plnit ochrana proti slunci? Ale jak by to bylo navečer, když rozsvítím? To je právě to, o co mi nejvíc jde, doba kdy se musí přisvítit na práci, ale na zatahování žaluzií to je pocitově ještě příliš brzo.

Ri, někde jsem info o těch 50 % našla, měli k tomu nějakou vysvětlivku, opírající se o průzkum, že lidské oko to ale vnímá jinak, je jiný rozptyl světla, takže pocitově je to 17 %. Nojo, ale je to pravda? Právě teď jsem pověsila vypranou záclonu a světla v pokoji znatelně ubylo, o kolik procent si netroufnu ani odhadnout. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 9:54:03 0

Děkuju, Bedí. Tyhle stránky se mi nenabídly a našla jsem tam zajímavé informace.

No, napsala jsem do pár firem, uvidíme, co mi odpoví.
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 14.09.2014 11:58:30 0

Vaví, já vím, že to spousta lidí neřeší, ale dávej bacha,aby to neházelo prasátka řidičům a chodcům do očí...

a kdyby sis nevybrala, tak stačí nastříhat gumovej krajkovej ubrus a vlepit ho okna-na sklo, pokud tam nebude držet sám...jednou to ukazovali v Receptáři nebo v Loskutákovi jako fígl, právě před tím, co popisuješ.....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 12:43:38 0

Prasátka do očí řidičům nehrozí, z této strany není silnice.
Tip na krajkový ubrus je zajímavý, děkuju, Sharko, asi to funguje stejně jako adhezivní folie, třeba tady: http://www.s-tap.cz/index.php?nid=4453& ... id=1774750. Zajímavý nápad je třeba tady, týká se stolu: http://www.ceskykutil.cz/prevleknete-sk ... ivni-folii

Jenže - vydrží adhezivní folie košky? A vlastně, vydrží je jakákoli folie? Hmmm? Kočky někdy škrábou okno a to tak, že velmi. A třeba žaluzie nemohu stahovat až úplně dolů, páč by Rózka neměla přehled, co se děje. (mám i závěsy, tak to nevadí)
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod ri » 14.09.2014 12:54:11 0

Nemám pro to ten správný cit protože já to tenkrát řešila vitrážkami z tenké bílé bavlny, shora šlo světlo, zvenku byl vidět jenom strop a kočky se zařídily a koukaly jinudy :wink2:
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 13:28:04 0

Pochybuju, milá ri, že by se Rózka zařídila jinak. Pokud jsem občas omylem stáhla žaluzky až dolů, tak na ně v noci hrála tak dlouho, dokud se nedomohla nápravy. Občas se mě pokouší dokonce donutit, abych něco udělala s okny zapršenými či zamženými, jsou to pak úžasné noci! :oddech: Stoupne si a hraje na povytažené žaluzie a na mé nervy, gggrrrrrr.

Co se týče vitrážek, tak to asi není to pravé, i kdyby to Rózka skousla, protože ten chodník je kvůli příkopu kousek od domu, takže je pěkný odstup na koukání, úhel je široký a výhled značný. :sad2: :hmm:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod ri » 14.09.2014 14:52:45 0

Nesnáším žaluzie a závěsy :-)
Když jsme bydleli v Hradci, měli jsme parapety cca 60 cm (nooo, bylo to nad kolena :doh: ) a před okny cesta, nijak frekventovaná, takže spíš pro pěškoprovoz,
odnesla jsem si přání už NIKDY nespat v přízemí :oddech:

Doufám, že se mi splní :hops:
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 15:09:27 0

Chicht, to já bych naopak chtěla spát úplně v přízemí, dveře dokořán otevřené do zahrady. :usmev:

Závěsy mám zatemňovací, neb pokoj je na východ a sluníčko se sem dobývá zkraje léta už někdy před šestou. Používám je i přes den, pokud jsou vedra, celý den je zataženo. Bílé žaluzie mám právě na ten mezičas. Ještě zdaleka nejdu spát, ale už svítím, tak zatahuju světlé žaluzky, abych alespoň trochu vytvořila iluzi, že není šero, tma. Rózčina škvíra ovšem musí fungovat stále. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Raven60 » 14.09.2014 16:56:24 0

Protisluneční folii jsme si kdysi dali nalepit na jižní okno. Vydrželi jsme ji tam mít asi týden, pak jsme ji sloupli. Dříve světlý pokoj potemněl, když slunce nesvítilo, bylo tam šero a muselo se svítit. Pokaždé, když jsem z chodby vešla do pokoje, tak mě přepadl pocit, že je zataženo a žene se bouřka.
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Příspěvekod Vave » 14.09.2014 17:24:12 0

Děkuju Ti za zkušenost, Raven. Tak přesně tohle bych nechtěla, takhle vypadá náš obývák i bez folie. I když teď bez té borovice je to o dost lepší.
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Další

Zpět na Ostatní