Psychotest

Vše, co se nevejde jinam

Psychotest

Příspěvekod Beda » 19.01.2014 12:59:47 0

nenašla jsem žádné téma, kam by se to dalo narvat, tak zakládám nové

zdálo se mi to celkem zajímavé

Na obrázku vidíte 8 fotografií, důkladně si je prohlédněte a vyberte osobu, která je podle vás tou nejhorší (z které máte strach a kterou byste za žádnou cenu nechtěli potkat někde o samotě v noci) a teprve poté si přečtěte hodnocení níže.
Každá z těchto osob má představovat stinnou stránku naší osobnosti, něco co v sobě potlačujeme, aniž o tom víme.


1. fotografie Vybrali jste si sadistu
Potlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost.
Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte „silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním“.
Popření: Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce hašteříte se, trucujete, jste neochotní…). Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem „otráví“.
Sublimace: Své sklony uplatníte v určitých profesích – řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce… Nebo je můžete rozumově zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom „ředitele zeměkoule“).

2. fotografie Vybrali jste si zuřivce
Potlačené sklony: impulzivita a násilí.
Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.
Popření: Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví.
Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha být všem sympatičtí.
Sublimace: Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.

3. fotografie Vybrali jste si katatonika
Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu.
Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte.
Popření: Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu…).
Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho, že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat…).
Sublimace: Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy „zaměstnaný kreativec“ – grafik, novinář, fotograf, stylista…

4. fotografie Vybrali jste si schizofreničku
Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla. Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony – nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů“.
Popření: Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají „šťávu“, chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.
Sublimace: Ve všem, co souvisí s intelektem, nebo v individualistických činnostech, jako je hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké mysticko-sportovní vášně (trekking, horolezectví…) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera…).

5. fotografie Vybrali jste si hysteričku
Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus.
Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte – frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost…
Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte „šik“, máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.
Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk – například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit.

6. fotografie Vybrali jste si ženu v depresi
Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny.
Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.
Popření: Uvolněný a bezstarostný typ extravertní osobnosti.
Někdy jste opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku (syndrom smutného klauna). Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě.
Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog…). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.

7. fotografie Vybrali jste si maniaka
Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost. Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.
Popření: Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu.
Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých – máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat, dohlížet…
Sublimace: Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností, reklamu.

8. fotografie Vybrali jste si zvrhlíka
Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus.
Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.
Popření: Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste „opravdový“ muž nebo „opravdová“ žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci (lovíte, shromažďujete „zářezy na pažbě“…). Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se jim přebrat jejich ženu, případně muže.
Sublimace: Angažujete se v boji za základní hodnoty – rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen… Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví – v případě mužů např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase motorky, pilotování stíhaček atd.

Test je inspirován podobným testem od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. století, který chtěl odhalovat skryté sklony osobnosti podle sympatií a antipatií, jež v lidech vyvolávaly fotografie psychopatů. Vycházel z principu „svůj k svému“ a z poznatku, že na druhých většinou nejvíc nesnášíme to, co se nám nelíbí na nás samých a co potlačujeme.

Existují dva způsoby potlačení:
Popření: Úplně odmítneme své skryté sklony a kompenzujeme je tím, že se začneme chovat zcela opačně.
Sublimace: Skryté sklony nahradíme sociálně přijatelnějšími, nebo dokonce užitečnými postoji, uměleckými aktivitami, koníčky…

Tak co, fungovalo to na Vás?
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Re: psychotest

Příspěvekod MaRi » 19.01.2014 13:54:31 0

ano
Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: psychotest

Příspěvekod Beda » 19.01.2014 14:20:19 0

na mě bohužel taky :sad2: :thumb_down:
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Re: Psychotest

Příspěvekod LFSH » 19.01.2014 14:24:19 0

Ano, ale zjistila jsem, že praktikuji zároveň popření i sublímaci.
LA
Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1684
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Stříbrsko

Re: Psychotest

Příspěvekod Beda » 19.01.2014 15:04:43 0

to se asi nevylučuje :nevim:
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Re: Psychotest

Příspěvekod YGA » 19.01.2014 17:27:26 0

Zatím jsem si prohlídla jen obrázky - to bude asi nějaký chyták a na fotkách jsou samé sympatické, empatické a mimořádně hodné osoby ... i když každá jedna vypadá jako psychopatický vrah. Ech - ta devátá není fotka, to je zrcátko :haha:
Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 2449
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Psychotest

Příspěvekod YGA » 19.01.2014 17:32:24 0

Jo ták - takže to jsem vlastně já?! :wink2: Tak morálně volní vlastnosti mám úplně hrozné (se divím, že mne ještě někdo nezamordoval krumpáčem), ale aspoň vypadám k světu ... ze všech těch nabízených možností. :doh:
Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 2449
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Psychotest

Příspěvekod assol » 19.01.2014 17:43:13 0

Jo, trefa...
Uživatelský avatar
assol
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 248
Registrován: 24.11.2010 19:37:06 0
Bydliště: Plzeň

Re: Psychotest

Příspěvekod Beda » 19.01.2014 18:06:08 0

YGA píše:se divím, že mne ještě někdo nezamordoval krumpáčem


vrahyňo :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:

ale špatně jsi pochopila zadání - nemáš najít toho, který ti bude nejblíž a bude se ti nejvíc líbit, právě naopak :wink2: ... a k tomu jsou ty ksichty jako stvořené :bzik:
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Re: psychotest

Příspěvekod sharka.68 » 19.01.2014 18:26:17 0

Beda píše:na mě bohužel taky :sad2: :thumb_down:


---
taky tak.. :sad2: co měl ten Maďar proti nám???? :hmm:
Obrázek
Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 7924
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice

Re: Psychotest

Příspěvekod ri » 19.01.2014 19:09:42 0

:-)
Udělejme si experiment :-)
Přečtěte si u všech "výsledků" třeba popření.
Třeba i na překážku.
Poznáváte se aspoň trošku?
Ve všech ?
:-)
A co teď z toho vyvodit ? :hmm:
Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1526
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Psychotest

Příspěvekod Beda » 19.01.2014 19:12:51 0

ri, aspoň trošku se možná bez problémů poznáš vůbec ve všem - stejně jako když začneš studovat nějakou medicínskou literaturu, tak obvykle zjistíš, že máš všechny tam uvedené choroby (to si nedělám srandu, myslím to docela vážně)

a samozřejmě netvrdím, že to musí fungovat!!!!!

:hmm: hm, ale u mě docela jo :haha: :haha: :haha:
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Re: Psychotest

Příspěvekod ri » 19.01.2014 19:17:30 0

Taky si nedělám psinu.
Ty testy bývají takhle udělané :-)
(I když kdo ví, třeba tenhle zrovna ne)
:-)
Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1526
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Psychotest

Příspěvekod tosca » 20.01.2014 7:49:04 0

Fotky jsem si prohlédla asi 5x a nevidím tam nikoho, kdo by mi byl nesympatický, a už vůbec ne tvář, které bych se bála :hmm:
Vidím tam tváře, které mi nápadně připomínají lidi, které znám, ale strach z nich teda nemám ... možná dělám chybu :mrgreen:

Jdu si přečíst text, třeba se něco dozvím :)
tosca
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 966
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín

Re: Psychotest

Příspěvekod Beda » 20.01.2014 9:18:42 0

tosco, jestli jsem pochopila text, tak jsou to všechno "opravdoví" psychotici... je ovšem pravda, že třeba vrah může být něžný mladík s poměnkovýma očima :nevim:
Obrázek
Uživatelský avatar
Beda
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 11916
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník