Kam na výlet II -Benátky nad Jizerou

Vše, co se nevejde jinam

Kam na výlet II -Benátky nad Jizerou

Příspěvekod Inka » 07.10.2013 14:27:02 0

Že jsou Benátky zejména ty staré krásné městečko jsem věděla a z Toulavé kamery jsem se dozvěděla, že se zde nachází i muzeum hraček. I vyjeli jsme v sobotu s holčičkami na výlet. Muzeum hraček je soukromé a mimořádně krásné. Pan Fiala je nejen sběratel, ale i všeuměl, takže odtrhnout holčičky od pohyblivých hraček téměř nešlo. Jeho japonské panenky a hračka z muzea v Tokiu mi vehnaly sliny a hračky mládí zase slzy. Ovšem návštěva regionálního muzea s dětmi je zážitek, který doporučuji. V každém sále si můžete s něčím pohrát nebo něco vytvořit. Hned v prvním sále jsme složili puzzle skrčence a v ostatních se vyřádily všechny věkové kategorie. Vřele doporučuji
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Kam na výlet II -Benátky nad Jizerou

Příspěvekod jakkel » 07.10.2013 14:58:36 0

Byli jsme tam vloni, mohu potvrdit, opravdu je to tam moc pěkné
jakkel
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Příspěvekod Tora » 07.10.2013 16:58:34 0

Díky za info, teď už to jen udržet v hlavě, než pražská vnučka trochu povyroste, aby se tam s ní dalo vyrazit :rarach:
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Hanča » 07.10.2013 20:55:37 0

Vida, to si poznamenám.
Já jsem letos vzala vnučky do Muzea hraček v Jablonci a taky se nám tam moc líbilo. Je to soukromé muzeum a bylo vidět, že pán je nadšenec, ochotně předváděl a vysvětloval a nechal dětičky i dospěláky, aby si sami vyzkoušeli, co a jak funguje. Třeba Vyděržaj, pioněr! :D Některé hračky byly úplně volně k použití, holky se mi zasekly hned u vchodu a musela jsem je odtrhávat od jakési skládačky.
Jedna místnost je zařízená jako školní třída z 50. let, věrně až do nejmenších detailů jako jsou tužky versatilky a pera s kalamářem a školní tašky a je možno si prohlédnout slabikáře, vydané během minulého století, a Živou abecedu (s jednou paní jsme tam u písmenka O svorně recitovaly Ovečky pasou se samy, jehňátko drží se mámy :) ). I tahle návštěva stojí za to! :thumb_up:
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Zpět na Ostatní