Žárovky

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od sharka.68 »

Beda píše:plus cca stovka za poštovné, což je pro mě přiznám se při jedné žárovce zaplatit kilo prostě moc

možná kouknu příležitostně až budu třeba v Obi - nebo bych na internetu musela hledat někoho v Praze kdo nabízí osobní převzetí zdarma

No snad si nebudeš kupovat jen jednu? :doh: To se rovnou domluv i s Kachnou a kupte si je společně...
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Žárovky

Příspěvek od EvaB. »

tak jestli chceš, Bedo, jen jednu, tak tu není nic k řešení - prostě ji kup, ať stojí, co chce a je to :-)

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Žárovky

Příspěvek od Jajka »

ri píše:No jo, jenomže já od těch ledek vůbec nevidím (a od zářivek už vůbec ne ).
Až nám zakážou používat halogenové žárovky přejdu na světlovody :/
Ale co ti na nich vadí? Málo světla? Barva světla?

Musím přiznat, že třeba u vánočních barevných světýlek mi ty monochromatické barvy vadí. A ty vícebarevné měnící barvu také nemusím. Tak mám nějaké studené bílé, nějaké bílé a nějaké teplé bílé (skoro žluté). Většina jen drobnosti na (nabíjecí) baterie.

Co se týče LED žárovek - stolní lampy, kde byly halogenky 11 cm a nahradily je LEDky, svítí úplně stejně.
Do stojací lampy, pod kterou skládáme pozzle (2 otočná světla na tyči) jsme LEDkové žárovky dali už před lety. Ty dvě 60W klasické žárovky děsně hřály... až se oloupala barva z plechových stínítek. Barevně také dobré, odstíny na dílkách jsou dobře rozeznatelné. Vždy jde o "teplou bílou".

Co mě dostalo - umřela nám lednice, veliká, s mrazákem. Tak jsme koupili novou (jediná splňovala požadavky na velikost, uspořádání vnitřního prostoru...). Když jsme ji konečně zapnuli, drobný šok, osvětlení vnitřku LED studená bílá (stará měla žárovku). Zvykla jsem si a už mi to ani nepřijde divné).

Také už jsme několikrát přes pečlivý výběr "žárovky" i "zářivky" vraceli.
Konkrétně stropní "zářivka" v koupelně. Ale vybrali jsme. Odpadlo "nabíhání" trubice, nemám výčitky, když ji rozsvěcím 3x během deseti minut a má poloviční? příkon. Fleky na prádle vidím...
Naposledy upravil(a) Jajka dne 30.03.2017 8:12:28 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Žárovky

Příspěvek od Matylda »

Já jsem řešila barvu světla- existuje i "denní světlo" a to mi třeba v pracovně nevyhovovalo, blbě se v něm četlo. Teplá bílá je dobrá. Jen bych dodala, že starší LED žárovky svítí míň- časem světlo zeslábne (nesnažte se mi namluvit, že slepnu, to fakt slyšet nechci :) )
V dolním patře máme jen světla zasazená ve stropě, takže jsme začali měnit za LEDky asi před dvěma lety a musím říct, že LEDky jsou velmi různé a proklamovaná životnost odpovídá tak v 50%.... a není to o ceně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Žárovky

Příspěvek od Jajka »

Matylda píše:...Jen bych dodala, že starší LED žárovky svítí míň- časem světlo zeslábne (nesnažte se mi namluvit, že slepnu, to fakt slyšet nechci :)
...že LEDky jsou velmi různé a proklamovaná životnost odpovídá tak v 50%.... a není to o ceně.
Souhlasím, že u nekvality může světlo slábnout, pak bych ale reklamovala - pokud to nejsou nákupy z AliExpresu :-).
I tam jsme nakupovali, na druhý pokus OK, náhrada halogenek do malých stolních lampiček.

Pokrok v LEDkách kráčí kupředu mílovými kroky - na náhradu zářivky 60 cm jsme číhali několik let.
Výběr je o výrobci, referencích... mrknout na srovnání cen. Jít se podívat do kamenné prodejny na rozsvícené...
Ceny jedou dolů.
Na problém se životností jsme zatím nenarazili.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od sharka.68 »

Jo,Matyldo,u levnejch LED to tak je, svítivost časem klesá, ale jdetam dát nové a ty méně svítivé našroubovat třeba na záchod nebo někam, kde nepotřebuješ tolik světla... občas vtipálkové raděj,umejt lustr :-D
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Beda »

EvaB. píše:tak jestli chceš, Bedo, jen jednu, tak tu není nic k řešení - prostě ji kup, ať stojí, co chce a je to :-)
a o kolik kapsiček přijdu?? :blbej: :bang_head: :mdloba: :mdloba: :mdloba:
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Žárovky

Příspěvek od EvaB. »

Beda píše:
EvaB. píše:tak jestli chceš, Bedo, jen jednu, tak tu není nic k řešení - prostě ji kup, ať stojí, co chce a je to :-)
a o kolik kapsiček přijdu?? :blbej: :bang_head: :mdloba: :mdloba: :mdloba:
a na kolik kapsiček ušetříš, když s ní budeš svítit třeba jen jeden rok? jedna žárovka stojí jako krabička cigaret + máslo a ušetří xkrát tolik - Sharka to výše spočítala :-)

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od sharka.68 »

https://www.berge.cz/led-zarovky/akce-3 ... &utm_term=" onclick="window.open(this.href);return false;

Bedo,tady máš dokonce v akci 4 kusy za 144,- přesně do chodby,na WC,do koupelny a jednu náhradní :) ; tam ti svítivost 800lm stačí a k tomu přihodíš tu 1300lm ..no a to už se vyplatí....
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Žárovky

Příspěvek od ri »

Jajka píše: Ale co ti na nich vadí? Málo světla? Barva světla?
Spíš absence barev. Přes veškerý vývoj vidím při nich barvy jinak, než za denního světla. Vadí mi to při šití. Vidím, že jsou některé barvy stejné a některé ne, ale mi není nic platné, když nevím, jaké barvy to jsou a hlavně jaké budou, až vyjde slunce. Je to mnohem lepší než úsporky zářivky, to nesrovnatelně lepší, ale ještě se musejí snažit. Samozřejmě, někde je máme, ale z jiných důvodů, než proto, že by dobře svítily, nebo byly příjemné pro oči.

Navíc. Co je komu do toho, čím já svítím v obýváku? To je snad moje věc, ne?
Zrovna u nás výměna obyčejných žárovek za jakékoli "úsporky" žádný finanční přínos nemá.

(A kdyby se šlo opravdu do detailů, tak v tomhle zeměpisném pásmu u málokoho.
Nejvíc mě dopálilo, když zakázali prodávat stovky a stopadesátky žárovky ... včetně těch červených a my měli kuřátka v odchovně :/ mezitím to už někomu došlo, ale tenkrát jsme měli problém. A určitě jsme nebyli sami. Ale to sem nepatří.)

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Beda »

no, oni i ty normální silné žárovky nakonec furt prodávají - jen mám pocit že pod jiným názvem než "žárovky", prostě řešení po česku, kam na nás s Bruselem :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Žárovky

Příspěvek od Jajka »

Ri,
tak absence velikých - velká koule - 100W mléčných žárovek mne dopálila taky. Přesně, jak píšeš, co je komu do toho, za co já utrácím peníze.
Máme v kuchyni stahovací lustr se stmívačem a do něj ta veliká bílá žárovka patří... Žárovka klasické velikosti uráží mé estetické cítění :haha:
Stmívač máme i v ložnici a také tam je mléčná žárovka 100W... někdy člověk prostě potřebuje vidět.
Hele - barvy nití při šití - já to nedala ani při žárovkách. Vybrat jedině za denního světla. Barevně vidím dobře (jinak už nic moc...)

Odpovědět