homemade roušky

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od IvaP »

LFSH píše:Zřídili to už před nějakou dobou, ale dozvěděla jsem se to až dnes: https://umo6.plzen.eu/zivot-v-obvodu/ak ... komat.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Šikovné :-) .

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: homemade roušky

Příspěvek od LFSH »

Také mi přijde. Ti šikovnější mají možnost pomoci lidem, ti méně šikovní získají roušky a zároveň nemusí vůbec přijít do kontaktu.
LA

Uživatelský avatar
vrána
pulec
pulec
Příspěvky: 35
Registrován: 14.06.2010 12:44:10 0

Re: homemade roušky

Příspěvek od vrána »

Dobrý den,
mám velikou prosbu. Sháním kontakt na někoho, kdo doma šije roušky a byl by ochoten mi cca 10-12 kusů prodat za rozumnou cenu? Co jsem pátrala, všichni te´d šijí pro instituce a zdravotnictví; já jsem bohužel na šití zcela levá, ale chtěla bych zkusit poslat sestřenici do USA, zdá se, že se na ně teď valí ta nejhorší vlna epidemie :-(
Moc děkuji za zprávu!

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: homemade roušky

Příspěvek od radanova »

Poslala jsem soukromou zprávu.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
vrána
pulec
pulec
Příspěvky: 35
Registrován: 14.06.2010 12:44:10 0

Re: homemade roušky

Příspěvek od vrána »

Děkuji za všechna doporučení a kontakty, něco jsem již pořešila, testovací balíček poslán, tak uvidíme.
Hezké dny, pevné zdraví a pohodové Velikonoce všem!
Vrána

Uživatelský avatar
JarkaF
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 859
Registrován: 19.09.2010 18:45:39 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od JarkaF »

Poměrně bezpracná rouška - netkaná textilie a barvička
Obrázek

Ovšem jako nezbytný módní doplněk je potřeba
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: homemade roušky

Příspěvek od LFSH »

Je to podivná doba, kdy místo psů nosí náhubek lidé. :nevim:

Já jsem na některé roušky našila ozdobné knoflíky. Dokonce máme s Matýskem stejné tmavomodré roušky a na každé jsou čtyři knoflíky s parníkem.

Jen se mi pořád ještě nepovedlo vyřešit roušku na lemura - má silně špičatý čumák a malá ouška.
LA

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od sharka.68 »

pro lemura- najdi si epidemii dýmějového moru, tam ten zobák, co byl místo roušky- najdeš.....
Obrázek

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od IvaP »

LFSH píše:Je to podivná doba, kdy místo psů nosí náhubek lidé. :nevim:

Já jsem na některé roušky našila ozdobné knoflíky. Dokonce máme s Matýskem stejné tmavomodré roušky a na každé jsou čtyři knoflíky s parníkem.

Jen se mi pořád ještě nepovedlo vyřešit roušku na lemura - má silně špičatý čumák a malá ouška.
Na lemura bych změřila délku čumáku, udělala kruh o poloměru délky čumáku a pak použila kruhovou výseč, stočila do kornoutu, na špičce bych pak zaoblila. :-P

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: homemade roušky

Příspěvek od LFSH »

Tak se mi konečně podařilo vyrobit roušku i pro lemura. :blob: Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem tu roušku našila lemurovi přímo na čumák a pak už jen obroubila a přišila gumu.
Ale stejně je ministerstva zdravotnictví nezodpovědné, že nezveřejnili návod na výrobu roušky pro plyšové lemury. :chi:
LA

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: homemade roušky

Příspěvek od LFSH »

Ti, co nepodlehli výzvám muzeí, mají výhodu. Už se zase začínají objevovat a já co nevidět budu muset spichnout nahubek na jezevce a prasátko.
V Klatovech zavedli zákaz návštěv v domově důchodců.
LA

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od IvaP »

LFSH píše:Ti, co nepodlehli výzvám muzeí, mají výhodu. Už se zase začínají objevovat a já co nevidět budu muset spichnout nahubek na jezevce a prasátko.
V Klatovech zavedli zákaz návštěv v domově důchodců.
Taky jsem je vyprala a jsou nachystané na další kolo :-(

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: homemade roušky

Příspěvek od sharka.68 »

mám je taky vyprané a připravené,vozím je i v autě,mám ji v práci v šupleti,pěkně zatavenoou v igelitu...
covid je v Přelouči v domově pro seniory..ten je od nás přes 3 ulice...zákaz návštěv už tady v okolí vyhlásily všechny domovy....
Obrázek

Smetanova
potěr
potěr
Příspěvky: 7
Registrován: 08.10.2019 14:22:24 0

Re: homemade roušky

Příspěvek od Smetanova »

Je to maličko mimo téma, ale stále to spolu v této situaci souvisí. Dělal jste tu někdo domácí dezinfekci na ruce? Našla jsem tento návod https://www.jakbytfit.cz/zdrave-tipy/vyroba-dezinfekce/" onclick="window.open(this.href);return false; Případně kdyby to někdo nechtěl rozklikávat tak tady je postup:
¾ hrnku Isopropylalkoholu (99%)
¼ hrnku gelu z aloe vera
10 kapek esenciálního oleje (Tea Tree, Levandule…)

Co si o tom myslíte? Bude taková dezinfekce plnit nějaký účel? Nebo je to zbytečná práce, když se dá koupit malá lahvička do 100 korun, která chvíli vydrží? Chtěla jsem ji vyrobit více a dát to do rodiny, ale nejsem si jistá.

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: homemade roušky

Příspěvek od radanova »

Smetanova píše:Je to maličko mimo téma, ale stále to spolu v této situaci souvisí. Dělal jste tu někdo domácí dezinfekci na ruce? Našla jsem tento návod https://www.jakbytfit.cz/zdrave-tipy/vyroba-dezinfekce/" onclick="window.open(this.href);return false; Případně kdyby to někdo nechtěl rozklikávat tak tady je postup:
¾ hrnku Isopropylalkoholu (99%)
¼ hrnku gelu z aloe vera
10 kapek esenciálního oleje (Tea Tree, Levandule…)

Co si o tom myslíte? Bude taková dezinfekce plnit nějaký účel? Nebo je to zbytečná práce, když se dá koupit malá lahvička do 100 korun, která chvíli vydrží? Chtěla jsem ji vyrobit více a dát to do rodiny, ale nejsem si jistá.
Jestli to plní účel nevím, ale používám to takto
200ml lihu to věřím, že je podobné jako Isopropylalkoholu (99%)
10ml peroxidu 3%
trochu gelu z aloe ( ne vždy)
pár kapek levandule... ( tea Tree a máta mi po nějaký době nedělá dobře- smrdí mi, ně že by se něco kazilo, jen je mi ta vůně po pár dnech protivná)
Kupovat lahvičku za kilo, to by mi pak chybělo na jídlo :D

A snažím se ruce často mýt. Teplá voda a a mýdlo. Nechci vidět účet za vodu letos. Víc praní, víc mytí. Zato na kytičky a záhonky striktně zadržená voda z nebe spadlá.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Odpovědět