Rok se s rokem sešel a zase už mám na parapetu plno peří a vřískotu.
A zase jsou tu nějací nováčci, kteří si u slunečnice nebo loje přisednou ke stálicím.
U nás se k dnešku krmí (někteří v čísle množném samozřejmě
- sýkora koňadra (parus major)
- sýkora babka (parus palustris)
- sýkora modřinka (parus caeruleus) - po loňském předvoji je jich letos u nás už asi 8!
- vrabec domácí (passer domesticus)
- vrabec polní (passer montanus)
- zvonek zelený (carduelis chloris) - tahle bestie na krmítko nejde, potfora
- brhlík lesní (sitta europaea) - známý také jako Zorro
- kos černý (turdus merula) - vystupuje pod pseudonymem Márádjabka
- strakapoud velký (dendrocopos major) - kluci říkají, že má červené trenýrky
- žluna zelená (picus viridis)
- sojka obecná (garrulus glandarius)
Zajímalo by mě, jaké máte osazenstvo na svých krmítkách Vy? Jestli se liší kraj od kraje, nebo jestli máme za okny všichni stejné ptactvo?



