Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :shock: :? 8) :lol: :-P :oops: :cry: :evil: :roll: :wink: :?: :!: :idea: :arrow: :mrgreen: :super: :kiss: :haha: :heart: :broken_heart: :in_love: :uff: :grr: :nevim: :clap_hands: :usmev: :slunce: :no: :pche: :krik: :bang_head: :hammer: :flowers: :love: :argue: :hmm: :hops: :blob: :wave: :prosim: :doh: :chi: :wink2: :jazyk: :bzik: :ask: :yes: :oddech: :brecim: :blbej: :sad2: :thumb_up: :thumb_down:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina » 27.02.2020 11:36:06 0

radanova píše:Errata mi nic neříkají....

A k Robertu Merlemu ---- ...a ona teď čte čtvrtý díl a říkala mi dneska, že jsou ty knížky dost sadistický obsahem. Čte se jí to prý dobře co se týká spádu slov, vět, myšlenek, ale její romantická duše se třese nad popisem hrůz. Budu muset dotlačit nějakou červenou knihovnu na vyvážení :in_love:


Děkuji vám všem, kdo jste se ozvali ohledně ERRATA. Nějak se s tím popasujeme.


Merle je úžasně čtivý. Drápalův překlad je prostě parádní. Jestli maminka čte už 4. díl, tak to má za sebou mimo jiné Bartolomějskou noc, a to byla fakt jatka. Ale děj románu je uprostřed náboženských válek, tak to z děje celé ságy je vidět. Ale Petr ze Sioraku je v zásadě romantik a něžný tvor, alespoň pokud jde o jemu milé dámy a ne nepřátele. To mu samozřejmě nebrání občas někoho usmrtit, aby si zachránil holý život. A tu červenou knihovnu na vyvážení doporučuji.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od radanova » 26.02.2020 13:35:48 0

sharka.68 píše:... od Babické - Jeden okamžik v čase a Medailon krále Slunce (klidně i v knihovně na půjčení...) třeba by to šlo :wink2:


Doporučené taky seženu :D , jj je to rychlík, ale ke knížkám se pak opakovaně vrací a projíždí detaily, tohle schlamstnutí příběhu rychle najednou, taky někdy dělám

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 26.02.2020 6:25:39 0

Tak to jsi mne potěšila, maminka už méně - no, romantika to v té době nebyla-Merle romantik taky nebyl... ale kdybys sehnala od Babické - Jeden okamžik v čase a Medailon krále Slunce (klidně i v knihovně na půjčení...) třeba by to šlo :wink2:

PS: už čte IV.díl??? tak to jí to moc dlouho nevydrží....

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od radanova » 25.02.2020 22:16:53 0

Errata mi nic neříkají. jen kdysi jsme v rámci změnzákonů na nějaké brigádě vkládali nové listy do zákoníků. Pokud se pamatuji měnilo se jimi znění některých vět nebo oodstavců. Na listu byl název a vydání svazku, kam změna patřila, označení místa na stránce a následovalo nové znění.


A k Robertu Merlemu ---- mamce jsem předala celý svazek - 6 knih zabalených v papíře s potiskem královských lilií (sharko), v copy centru jsmena ně nechala natisknout názvy a jméno spisovatele a ona teď čte čtvrtý díl a říkala mi dneska, že jsou ty knížky dost sadistický obsahem. Čte se jí to prý dobře co se týká spádu slov, vět, myšlenek, ale její romantická duše se třese nad popisem hrůz. Budu muset dotlačit nějakou červenou knihovnu na vyvážení :in_love:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od RenataE » 25.02.2020 1:09:24 0

Setkala jsem se s tím asi dvakrát, ještě za komoušů. V knize byl vložený volný list, kde bylo uvedeno, co je chybně a jak je to správně.
Pokud bych chtěla zjistit, jaké jsou formální náležitosti, aby bylo erratum akceptováno, zkusila bych zavolat do Národní knihovny (tipuju to tak na tři telefonáty). Jestli to úplně nespěchá, je možné se knihovny dotázat písemně https://www.ptejteseknihovny.cz/. Odpovídají obvykle do dvou týdnů.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina » 24.02.2020 21:04:50 0

Sharko, děkuji za odpověď, uvidím, zda by to tak stačilo. Omluva a uvedení dotyčného.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 24.02.2020 14:21:05 0

kdysi jsem v jedné knize měla Erratu, na kterém bylo,že jim vypadl popisek pod obrázkem na té a té straně a byl tam totožný obrázek (zmenšený) znovu a text pod ním, byla tam vyjádřena omluva..byl to pruh, který byl ohnutý a nasunutý na tom listu, kde ten text chyběl..nikdy víc, jsem se s tím nesetkala...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina » 24.02.2020 14:15:15 0

OT - kopíruji sem svůj dotaz z Dedeníku, vyskytují se tu i další lidé a více hlav více ví:

Milí zlatí, mám jeden dotaz mimo dnešní téma a omlouvám se všem za plevelení. Ale možná někdo bude vědět…
Potřebuji zjistit, jak má vypadat ERRATA, neboli oprava již vytištěné knihy, jaké to případně má náležitosti a vůbec jak by se mělo postupovat.
O co jde: Do jedné publikace, kterou mí kolegové vydali koncem roku 2019 (napsali mě jako spoluautora), potřebuji včlenit jméno recenzenta. Recenzent existuje, jen to nestihl do data, kdy bylo nutné knížku vydat (dotace + plánovaný výsledek). Jediné, co nás napadá, je včlenit do již vytištěné knížky ERRATA, čili nějaký list, kde by příslušné jméno bylo obsaženo, možná i s komentářem (??). Pro nás to jméno představuje dost podstatný rozdíl v bodování výsledku, jsme totiž výzkumná instituce. Stálo to všechny, kdo se na knize (odborné) podíleli spoustu času a bez recenzenta tu knihu nedostaneme do celostátního bodování. Uživatelům, pro které je kniha určená, se velmi hodí, ale o tom tento bodovací systém není.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od aida » 24.02.2020 14:10:35 0

Už jsem to psala k Dede, ale přidám to pro jistotu i sem. Koho by zajímala výroba modrotisku, 14. 3. je ve Strážnici workshop: https://www.czechdesign.cz/kalendar-akc ... srVwMHToyY

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 18.02.2020 7:20:39 0

Jana Bu. píše:Sharko, ještě k tomu, jestli může běhat kojící žena - může.V naprosté většině po pár týdnech od porodu se produkce "ustálí" a na mě třeba poslední měsíce (kojila jsem dvakrát a pokaždé do cca 7 - 8mi měsíců) nebylo v podstatě poznat, že kojím. To jen, že jsi se tam ptala. Nemusí to být žádná žena lesana, jak tam někdo psal :D


Dík..to víš, nemaje vlastní zkušenost, vznikla potřeba se zeptat...já si teda myslela,že nedá, že to musí bolet...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od jenny » 17.02.2020 18:36:19 0

Xerxová, kdybych potkala na kole Najta, tak ti poděkuji aspoň 5x. :haha:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 » 17.02.2020 16:03:28 0

:haha: Xerxová, ty jsi číslo!

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. » 17.02.2020 15:37:18 0

Xerxová, super, tak na ně! :)

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Xerxová » 17.02.2020 15:32:22 0

taky míváme docela kliku na ty, co poděkují, když uhneme z cesty, přidržím psa... Od běžců i od cyklistů. Hodně mě ale štvou cyklisti tam, kde mají přísný zákaz vstupu. A tam bývá doga mojí velikou oporou :-P
Jsou to třeba hatě přes rašeliniště. Vjezd zakázán (cedule nejde přehlédnout, navíc je tam dřevěný zátaras, který cyklista prostě neprojede, aniž by z kola sestoupil a tudíž veleceduli přečíst musí. Vždy je navíc pro cyklisty daná objízdná trasa, která není o moc delší)
Jdeme po hatích (i několikset metrů), všude kolem nás bažinka rašelinská… A za námi cyklista... Hatě nejsou široké a já zvolním a jdu opravdu pomaličku. Psa vzorně na vodítku... Cyklista chce projet... a já nahlas říkám " taky se ti Betko (Najte) zdá, že tu někdo hovoří ?? Blbost, tady žádný cyklista přece být nemůže"... a dál klidně pomaličku kráčím... A za námi se pomalu belhá (neb na nacvakávacích cyklobotkách se chodí blbě) vzteky rudý cyklista... vede kolo, někdy i nadává... ale já mám na vodítku mamuta... a on neví, jak by zareagoval, kdyby do nás strčil... A belhá se někdy i dlouho :-P Vím, že ho nezměním... ale třeba se alespoň zamyslí...
Nestává se to často - ale když ano, rozhodně psa nestahuju a nechávám ho klidně i na dlouhé stopovačce...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. » 17.02.2020 15:30:14 0

Sharko, ještě k tomu, jestli může běhat kojící žena - může.V naprosté většině po pár týdnech od porodu se produkce "ustálí" a na mě třeba poslední měsíce (kojila jsem dvakrát a pokaždé do cca 7 - 8mi měsíců) nebylo v podstatě poznat, že kojím. To jen, že jsi se tam ptala. Nemusí to být žádná žena lesana, jak tam někdo psal :D

Nahoru