Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :shock: :? 8) :lol: :-P :oops: :cry: :evil: :roll: :wink: :?: :!: :idea: :arrow: :mrgreen: :super: :kiss: :haha: :heart: :broken_heart: :in_love: :uff: :grr: :nevim: :clap_hands: :usmev: :slunce: :no: :pche: :krik: :bang_head: :hammer: :flowers: :love: :argue: :hmm: :hops: :blob: :wave: :prosim: :doh: :chi: :wink2: :jazyk: :bzik: :ask: :yes: :oddech: :brecim: :blbej: :sad2: :thumb_up: :thumb_down:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od RenataE » 25.02.2020 1:09:24 0

Setkala jsem se s tím asi dvakrát, ještě za komoušů. V knize byl vložený volný list, kde bylo uvedeno, co je chybně a jak je to správně.
Pokud bych chtěla zjistit, jaké jsou formální náležitosti, aby bylo erratum akceptováno, zkusila bych zavolat do Národní knihovny (tipuju to tak na tři telefonáty). Jestli to úplně nespěchá, je možné se knihovny dotázat písemně https://www.ptejteseknihovny.cz/. Odpovídají obvykle do dvou týdnů.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina » 24.02.2020 21:04:50 0

Sharko, děkuji za odpověď, uvidím, zda by to tak stačilo. Omluva a uvedení dotyčného.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 24.02.2020 14:21:05 0

kdysi jsem v jedné knize měla Erratu, na kterém bylo,že jim vypadl popisek pod obrázkem na té a té straně a byl tam totožný obrázek (zmenšený) znovu a text pod ním, byla tam vyjádřena omluva..byl to pruh, který byl ohnutý a nasunutý na tom listu, kde ten text chyběl..nikdy víc, jsem se s tím nesetkala...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina » 24.02.2020 14:15:15 0

OT - kopíruji sem svůj dotaz z Dedeníku, vyskytují se tu i další lidé a více hlav více ví:

Milí zlatí, mám jeden dotaz mimo dnešní téma a omlouvám se všem za plevelení. Ale možná někdo bude vědět…
Potřebuji zjistit, jak má vypadat ERRATA, neboli oprava již vytištěné knihy, jaké to případně má náležitosti a vůbec jak by se mělo postupovat.
O co jde: Do jedné publikace, kterou mí kolegové vydali koncem roku 2019 (napsali mě jako spoluautora), potřebuji včlenit jméno recenzenta. Recenzent existuje, jen to nestihl do data, kdy bylo nutné knížku vydat (dotace + plánovaný výsledek). Jediné, co nás napadá, je včlenit do již vytištěné knížky ERRATA, čili nějaký list, kde by příslušné jméno bylo obsaženo, možná i s komentářem (??). Pro nás to jméno představuje dost podstatný rozdíl v bodování výsledku, jsme totiž výzkumná instituce. Stálo to všechny, kdo se na knize (odborné) podíleli spoustu času a bez recenzenta tu knihu nedostaneme do celostátního bodování. Uživatelům, pro které je kniha určená, se velmi hodí, ale o tom tento bodovací systém není.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od aida » 24.02.2020 14:10:35 0

Už jsem to psala k Dede, ale přidám to pro jistotu i sem. Koho by zajímala výroba modrotisku, 14. 3. je ve Strážnici workshop: https://www.czechdesign.cz/kalendar-akc ... srVwMHToyY

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 18.02.2020 7:20:39 0

Jana Bu. píše:Sharko, ještě k tomu, jestli může běhat kojící žena - může.V naprosté většině po pár týdnech od porodu se produkce "ustálí" a na mě třeba poslední měsíce (kojila jsem dvakrát a pokaždé do cca 7 - 8mi měsíců) nebylo v podstatě poznat, že kojím. To jen, že jsi se tam ptala. Nemusí to být žádná žena lesana, jak tam někdo psal :D


Dík..to víš, nemaje vlastní zkušenost, vznikla potřeba se zeptat...já si teda myslela,že nedá, že to musí bolet...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od jenny » 17.02.2020 18:36:19 0

Xerxová, kdybych potkala na kole Najta, tak ti poděkuji aspoň 5x. :haha:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 » 17.02.2020 16:03:28 0

:haha: Xerxová, ty jsi číslo!

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. » 17.02.2020 15:37:18 0

Xerxová, super, tak na ně! :)

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Xerxová » 17.02.2020 15:32:22 0

taky míváme docela kliku na ty, co poděkují, když uhneme z cesty, přidržím psa... Od běžců i od cyklistů. Hodně mě ale štvou cyklisti tam, kde mají přísný zákaz vstupu. A tam bývá doga mojí velikou oporou :-P
Jsou to třeba hatě přes rašeliniště. Vjezd zakázán (cedule nejde přehlédnout, navíc je tam dřevěný zátaras, který cyklista prostě neprojede, aniž by z kola sestoupil a tudíž veleceduli přečíst musí. Vždy je navíc pro cyklisty daná objízdná trasa, která není o moc delší)
Jdeme po hatích (i několikset metrů), všude kolem nás bažinka rašelinská… A za námi cyklista... Hatě nejsou široké a já zvolním a jdu opravdu pomaličku. Psa vzorně na vodítku... Cyklista chce projet... a já nahlas říkám " taky se ti Betko (Najte) zdá, že tu někdo hovoří ?? Blbost, tady žádný cyklista přece být nemůže"... a dál klidně pomaličku kráčím... A za námi se pomalu belhá (neb na nacvakávacích cyklobotkách se chodí blbě) vzteky rudý cyklista... vede kolo, někdy i nadává... ale já mám na vodítku mamuta... a on neví, jak by zareagoval, kdyby do nás strčil... A belhá se někdy i dlouho :-P Vím, že ho nezměním... ale třeba se alespoň zamyslí...
Nestává se to často - ale když ano, rozhodně psa nestahuju a nechávám ho klidně i na dlouhé stopovačce...

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. » 17.02.2020 15:30:14 0

Sharko, ještě k tomu, jestli může běhat kojící žena - může.V naprosté většině po pár týdnech od porodu se produkce "ustálí" a na mě třeba poslední měsíce (kojila jsem dvakrát a pokaždé do cca 7 - 8mi měsíců) nebylo v podstatě poznat, že kojím. To jen, že jsi se tam ptala. Nemusí to být žádná žena lesana, jak tam někdo psal :D

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 17.02.2020 12:36:08 0

no, na dohled a na doslech - zvonek bych kilometr za sebou fakt neslyšela....
ale nějak ho cyklisti a kolisti nevyužívají...
popsala jsi to pěkně....

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 » 17.02.2020 12:31:17 0

jako že bych zvonila kilometr dopředu? :shock:
Vždycky řešíš podle situace - pokud jde zády k tobě pes po jedné straně, majitel po druhé a vodítko mezi nima (snažím se tohle obecně jako pejskař neprovozovat), je blbost zvonit až už jsem jim za zadkem. Takže cinknu tak nějak rozumně předem a zpomalím, aby měli čas to vyřešit dřív, než budu muset zastavit a všichni budem zbytečně naštvaní. Pokud jdou čelem ke mně, očekávám, že má člověk oči a situaci vyřeší. Je-li pes někde bokem navolno, majitel mne vidí a neřeší, očekávám, že nebude řešit ani pes.
Obráceně - vidím-li (či zezadu slyším) cyklistu, dám najevo, že o něm vím a psy mám pod kontrolou - zabereme jednu stranu, viditelně psům ukážu která strana je "naše" a monitoruji. On může v klidu projet a já vím, že nebudu mít přejetého psa.
Je blbost zabrat celou cestu a ještě se divit že cyklisti nemají křídla, stejně jako je blbost jet jako hovado a očekávat, že když za zatáčkou někdo bude, tak uskočí.

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 » 17.02.2020 12:16:10 0

ty Petro a když jedeš na kole, tak na toho venčiče zazvoníš, když jsi už na doslech?

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 » 17.02.2020 11:55:16 0

K dnešnímu článku na Zvířetníku - naštěstí žiju mezi většinou normálníma lidma, tudíž se v "našem" lese potkávají všechny lidské kategorie a obvykle nemají potřebu si vzájemně ubližovat či z toho mít strach. Paradoxně největší problémy mám s pejskaři, jejichž miláček je přece tááák hodný - jé, to mi udělal poprvé.
Psy mám vychované, tudíž navolno. S ovladatelností to, pravda, není úplně jednoduché, protože jeden je hluchý a druhý blbý (zřejmě stařecká demence), nicméně se maximálně snažím aby se nikomu nemotali pod nohy či kola a při použití rozumu na všech stranách není nikdo nijak omezen - cyklista přejede do jiného pruhu snáze než já tam přemanévruju dva psy, tudíž je rozumnější zajistit aby zůstali na jedné straně a nechat se objet. A mám celkem štěstí na cyklisty, kteří pozdraví, případně poděkují nebo upozorní že jich jede víc. Běžci prostě probíhají kolem, pokud si včas všimnu, klidně uhnu - mě ten krok bokem nic neudělá a jim se běží lépe. Absolutně nevidím důvod kvůli psům přecházet do kroku - to by si tady moc nezaběhali.
Většina majitelů psů je rozumná - nebo jsou rozumní jejich psi - a když si já dám psy na jednu stranu, oni dají své na druhou a bez problémů se mineme. Případně po vzájemné dohodě psy pustíme a jen dozorujeme. Ovšem pes 100m před telefonujícím majitelem, živě se zajímající o ty moje, to bych majitele nejradši roztrhla. Fakt nestojím o to něco řešit. Podobně když jsem s Vaškem běhala - proč při tom mám sakra řešit cizí nevychované psy? (na běžce zareaguje málokterý, ale na běžícího psa...). Tedy pes má být neagresivní a ovladatelný, nebo na vodítku, v případě potřeby i s náhubkem. Pokud mám hovado, které sotva udržím a navíc si rádo kousne, je to jediné rozumné řešení. Plošné nařizování je pitomost, protože většina psů to nepotřebuje, a ztěžuje či přímo znemožňuje to jejich socializaci.
V článku popsaná situace je... divná. Jako běžec chci opravdu v klidu běžet a ne řešit cizího psa a když běhám po polích, tak (stejně jako autorka) předpokládám, že tam ten klid mít budu. A pokud na sebe nečekaně narazíme, tak si prostě vzájemně tak nějak uhneme a ne že budu stát a čekat až si majitel vyřeší psa. Ano, radši počkám než být pokousaná, ale otráví mne to. Já nenařizuji aby si psa přivolali, uvázali,... chci abychom spolu mohli koexistovat bez omezování toho druhého.
Jako cyklista jedu sice s předvídáním, třeba zpomalím či zezadu zazvoním, ale prostě jedu, nechci zastavovat pokaždé když potkám psa a očekávám, že majitel ví co má a jedná podle toho - já neobtěžuji jeho ani psa a on neobtěžuje mne.

PS: poznatek od člověka, který pěšky prošel část Iditarodu (závod na Aljašce) - nejnebezpečnější zvíře je tam los. Ano, býložravec. Mající ovšem velká kopyta a malý mozek.

Nahoru

cron